20. rocznica Kongresu Eucharystycznego – Boże Ciało we Wrocławiu w 1997 r. [ZDJĘCIA]

W tym roku przypada 20. rocznica obchodów 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu. W trakcie kongresu, 29 maja 1997 r., ulicami Wrocławia przeszła procesja Bożego Ciała. Prezentujemy zdjęcia z tych uroczystości autorstwa Barbary Matyńskiej. Fotografie pochodzą ze zbiorów Ośrodka „Pamięć i Przyszłość” we Wrocławiu.

  • Boże Ciało we Wrocławiu 1997 r.

    Orkiestra wojskowa na ulicy Szczytnickiej¸ fot. Barbara Matyńska, Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” we Wrocławiu


46. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny „Eucharystia i Wolność”, odbył się we Wrocławiu w dniach 25 maja – 1 czerwca 1997 roku. Uczestniczył w nim papież Jan Paweł II. Wizyta we Wrocławiu była zarazem jego szóstą  pielgrzymką do Polski i ostatnią w stolicy Dolnego Śląska. Na zakończenie kongresu papież koncelebrował mszę św. na placu między dawnym Poltegorem a hotelem Wrocław. Uczestniczyło w niej ponad 70 tys. wiernych. W trakcie kongresu, 29 maja 1997 r., ulicami Wrocławia przeszła procesja Bożego Ciała.

(kliknij aby zobaczyć galerię zdjęć)
Przedstawiciele rzemiosła miejskiego – uczestnicy procesji z okazji Bożego Ciała, która podąży ulicami Wrocławia aż do Katedry św. Jana Chrzciciela, fot. Barbara Matyńska, Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” we Wrocławiu.
 
 
Wykładowcy uczelni wyższych Wrocławia wraz z wojskowymi, fot. Barbara Matyńska, Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” we Wrocławiu
 
Rektorzy uczelni wyższych, fot. Barbara Matyńska, Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” we Wrocławiu

 

Policyjna orkiestra idąca w procesji z okazji Bożego Ciała, która podąży ulicami Wrocławia aż do Katedry św. Jana Chrzciciela¸ fot. Barbara Matyńska, Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” we Wrocławiu
 
Pielgrzymujący na moście Zwierzynieckim, fot. Barbara Matyńska, Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” we Wrocławiu


Zgłoś uwagę