Baseballowe warsztaty dla dzieci na Zakrzowie

Darmowe warsztaty gry w baseball dla dzieci to kolejna propozycja aktywnego spędzania czasu na Zakrzowie. Już jutro, 5 lipca, na boisku przy ulicy Niepodległości, chętni będą mogli nauczyć się podstaw gry w tę nietypową dyscyplinę. Wydarzenie otwiera nowy cykl Kolorowy Zakrzów – Sportowy Zakrzów.


Mając na celu popularyzację aktywności fizycznej wśród najmłodszych, a także odpowiedniego wykorzystania nie tak dawno otwartego boiska do baseballu na wrocławskim Zakrzowie, już jutro, 5 lipca, w godz. 10-13, chętne osoby będą mogły wziąć udział w darmowych warsztatach gry w tę nietypową dyscyplinę.

– Tym wydarzeniem otwieramy cykl letnich wydarzeń na Zakrzowie w ramach projektu mikrograntów Kolorowy Zakrzów. Chcemy pokazać mieszkańcom, jak wspólnie mogą spędzać czas, wykorzystując przy tym atuty swojej dzielnicy. Poza warsztatami gry w baseball, 22 lipca będziemy integrować się podczas zajęć artystycznych, a całość zwieńczy sąsiedzkie śniadanie, 16 września, w Parku Jedności. Mamy nadzieję, że projekt zaktywizuje mieszkańców nie tylko sportowo, ale i sąsiedzko – mówi Maria Smolarek, jedna z organizatorek wydarzeń na Zakrzowie.

Wydarzenie dla dzieci w wieku 8-16 lat

Organizatorzy zapraszają na wydarzenie dzieci w wieku 8-16 lat, jednocześnie informując, że na zajęcia obowiązują zapisy pod adresem mailowym kolorowyzakrzow@gmail.com. Trening poprowadzą zawodnicy Barons Wrocław.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że baseball nie jest dyscypliną popularną, której zasady można poznać na lekcjach wychowania fizycznego, stąd na jutrzejsze warsztaty zapraszamy wszystkie dzieci, nie wymagając od nich żadnego doświadczenia.  Nie rozgraniczamy grup na dziewczęce i chłopięce, ale oczywiście początkowo dobierzemy dzieci w podobne wiekowo zespoły, dostosowując do nich zajęcia – mówi Łukasz Tur.

Bezpłatne warsztaty gry w baseball – Kolorowy Zakrzów

Bezpłatne warsztaty gry w baseball – Kolorowy Zakrzów

Zajęcia sportowe
Termin od 5 lipca 2018 10:00 do 16 września 2018 10:00

Miejsce Klub Sportowy Baseball Wrocław

Zobacz

Jeden z przedstawicieli Barons Wrocław, jednej z najlepszych polskich drużyn, który jutro będzie współprowadzącym zajęcia dodaje: – Pokażemy absolutne podstawy, jak np. łapanie piłki z własnego podrzutu, czy łapanie w parach – oczywiście, jeśli grupa będzie bardziej zaawansowana. Dzieci będą miały także możliwość odbijania piłki ze stojaków i narzutu maszyny, a na końcu rozegramy wewnętrzne mecze.

Doskonała szansa angażu do grup młodzieżowych

Warsztaty baseballowe dla najmłodszych to także doskonała okazja do zaprezentowania trenerom swoich umiejętności i być może dołączenia do jednej z młodzieżowych drużyn Barons Wrocław. Tym bardziej, że niebawem ruszy specjalny nabór.

– Powoli szykujemy się do wrześniowej rekrutacji dzieci do nowych drużyn, które na pewno powstaną na Zakrzowie. Mamy także nadzieję, że realizacji doczeka się specjalna strefa z tunelami, która ma powstać na Niskich Łąkach. Ta inwestycja być może pozwoliłaby utworzyć tam kolejną naszą drużynę – dodaje przedstawiciel Barons Wrocław.

Jutrzejsze wydarzenie, organizowane w ramach projektu Mikrogranty w Plenerze 2018, odbędzie się na boisku baseballowym na Zakrzowie, przy ul. Niepodległości 6.Zgłoś uwagę