wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław - studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Po ogłoszeniu wyników matur, tysiące zgłoszeń na studia we Wrocławiu
Politechnika Wrocławska Tomasz Hołod / www.wroclaw.pl
Politechnika Wrocławska

We wtorek, 5 lipca, ogłoszono wyniki tegorocznych matur. Już znając swoje oceny tysiące maturzystów zapisuje się na studia. Tylko na Uniwersytecie Przyrodniczym w ciągu doby liczba zgłoszeń wzrosła o ponad 30 procent. Sprawdźcie, jakie kierunki studiów cieszą się największą popularnością na wrocławskich uczelniach.

Reklama

Wyniki egzaminów maturalnych ogłoszono we wtorek (5 lipca) rano. W ciągu kolejnej doby znacznie wzrosła liczba zgłoszeń w systemach rekrutacyjnych uczelni we Wrocławiu.

Uniwersytety Przyrodniczy i Medyczny

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu od ogłoszenia wyników matur do środy (6 lipca) rano ilość zgłoszeń wzrosła o 30,85 procent.

Najwięcej chętnych jest tradycyjnie na weterynarię, popularne są również: biotechnologia, żywienie człowieka i dietetyka, architektura krajobrazu oraz geodezja i kartografia.

Ponad osiemset deklaracji przybyło w systemie rekrutacyjnym Uniwersytetu Medycznego – z 7 tys. 466 do 8 tys. 274. Tym samym trudniej będzie indeks na najpopularniejszych kierunkach. O studia lekarskie jest średnio 12 osób na miejsce, na kierunku lekarsko-stomatologicznym o jeden indeks ubiegać się będzie 25 osób.

- Kandydaci mają czas do 11 lipca na zgłoszenie, wpisanie ocen z matury oraz uregulowanie opłaty rekrutacyjnej. Listę przyjętych ogłosimy 15 lipca
Anna Tumidajewicz, szefowa Biura Rekrutacji i Badania Losów Absolwentów Uniwersytetu Medycznego

Uniwersytet Wrocławski: Jeszcze trudniej o miejsce na psychologii

Ponad trzy tysiące zgłoszeń zarejestrowano od wtorku do środy rano w systemie rekrutacyjnym Uniwersytetu Wrocławskiego. W środę przed południem było ich 24 tys. 405, a kandydatów 14 tys. 300. Różnica wynika z tego, że jedna osoba może się ubiegać o przyjęcie na kilka kierunków.

Nadal najwięcej chętnych jest na psychologię – od wtorku liczba kandydatów na miejsce wzrosła z 23 do 28.

Politechnika Wrocławska

W tysiącach liczone są także nowe zgłoszenia na Politechnice Wrocławskiej. – W poniedziałek, 4 lipca, mieliśmy 13,5 tysiąca zgłoszeń, a dzisiaj, w środę, mamy 17,2 tysiąca – informuje Michał Ciepielski z biura prasowego uczelni.

Na Politechnice także nie zmienia się lista najpopularniejszych kierunków studiów, to: informatyka stosowana, cyberbezpieczeństwo, budownictwo.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl