wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Po ogłoszeniu wyników matur, tysiące zgłoszeń na studia we Wrocławiu
Politechnika Wrocławska Tomasz Hołod / www.wroclaw.pl
Politechnika Wrocławska

We wtorek, 5 lipca, ogłoszono wyniki tegorocznych matur. Już znając swoje oceny tysiące maturzystów zapisuje się na studia. Tylko na Uniwersytecie Przyrodniczym w ciągu doby liczba zgłoszeń wzrosła o ponad 30 procent. Sprawdźcie, jakie kierunki studiów cieszą się największą popularnością na wrocławskich uczelniach.

Reklama

Wyniki egzaminów maturalnych ogłoszono we wtorek (5 lipca) rano. W ciągu kolejnej doby znacznie wzrosła liczba zgłoszeń w systemach rekrutacyjnych uczelni we Wrocławiu.

Uniwersytety Przyrodniczy i Medyczny

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu od ogłoszenia wyników matur do środy (6 lipca) rano ilość zgłoszeń wzrosła o 30,85 procent.

Najwięcej chętnych jest tradycyjnie na weterynarię, popularne są również: biotechnologia, żywienie człowieka i dietetyka, architektura krajobrazu oraz geodezja i kartografia.

Ponad osiemset deklaracji przybyło w systemie rekrutacyjnym Uniwersytetu Medycznego – z 7 tys. 466 do 8 tys. 274. Tym samym trudniej będzie indeks na najpopularniejszych kierunkach. O studia lekarskie jest średnio 12 osób na miejsce, na kierunku lekarsko-stomatologicznym o jeden indeks ubiegać się będzie 25 osób.

- Kandydaci mają czas do 11 lipca na zgłoszenie, wpisanie ocen z matury oraz uregulowanie opłaty rekrutacyjnej. Listę przyjętych ogłosimy 15 lipca
Anna Tumidajewicz, szefowa Biura Rekrutacji i Badania Losów Absolwentów Uniwersytetu Medycznego

Uniwersytet Wrocławski: Jeszcze trudniej o miejsce na psychologii

Ponad trzy tysiące zgłoszeń zarejestrowano od wtorku do środy rano w systemie rekrutacyjnym Uniwersytetu Wrocławskiego. W środę przed południem było ich 24 tys. 405, a kandydatów 14 tys. 300. Różnica wynika z tego, że jedna osoba może się ubiegać o przyjęcie na kilka kierunków.

Nadal najwięcej chętnych jest na psychologię – od wtorku liczba kandydatów na miejsce wzrosła z 23 do 28.

Politechnika Wrocławska

W tysiącach liczone są także nowe zgłoszenia na Politechnice Wrocławskiej. – W poniedziałek, 4 lipca, mieliśmy 13,5 tysiąca zgłoszeń, a dzisiaj, w środę, mamy 17,2 tysiąca – informuje Michał Ciepielski z biura prasowego uczelni.

Na Politechnice także nie zmienia się lista najpopularniejszych kierunków studiów, to: informatyka stosowana, cyberbezpieczeństwo, budownictwo.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl