wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ranking uczelni „Perspektyw” 2022: Sprawdź, jak oceniono uczelnie we Wrocławiu

Magazyn „Perspektywy” co roku przygotowuje ranking szkół wyższych, publicznych i niepublicznych. Lista powstaje na podstawie kilkudziesięciu kryteriów, m.in. ocenie sytuacji absolwenta na rynku pracy, efektywności naukowej, warunków kształcenia, umiędzynarodowienia, prestiżu i potencjału naukowego.

Politechnika Wrocławska najwyżej w rankingu „Perspektyw”

Najważniejsze zestawienie – uczelni akademickich, otwiera Uniwersytet Warszawski, a tuż za nim jest Uniwersytet Jagielloński. Największe szkoły zamieniły się pozycjami – w dwóch poprzednich edycjach to Jagielonka liderowała. Trzecie miejsce od kilku lat utrzymuje Politechnika Warszawska.

Spośród wrocławskich szkół wyższych najwyżej sklasyfikowana jest Politechnika Wrocławska – na siódmej pozycji (o oczko niżej niż przez ostatnie trzy lata). Pierwszą dziesiątkę zamykają ex aequo Politechnika Łódzka i Uniwersytet Wrocławski, który awansował aż o trzy pozycje.

Uniwersytet Przyrodniczy najlepszy w swojej kategorii

Inne duże wrocławskie szkoły wyższe lekko spadły na liście „Pespektyw”.

  • Uniwersytet Medyczny jest 20 (przed rokiem pozycja 17);
  • Uniwersytet Przyrodniczy jest 25 (przed rokiem pozycja 23);
  • Uniwersytet Ekonomiczny jest 45 (przed rokiem 38).

Dolnośląska Szkoła Wyższa utrzymała 9 miejsce na liście uczelni niepublicznych. Natomiast nieco awansowały Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu (z miejsca 13 na 11) oraz Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu (z miejsca 22 na 21).

Natomiast w poszczególnych typach szkół: uniwersytety, uczelnie techniczne, itd. – najlepiej w swojej kategorii wypada wrocławski Uniwersytet Przyrodniczy, który otwiera listę uczelni rolniczych.

Praca po studiach we Wrocławiu

Interesujące są zestawienia poszczególnych kryteriów. Pod względem efektywności naukowej spośród wrocławskich szkół wyższych najlepiej wypada Uniwersytet Medyczny, który jest na ósmym miejscu w Polsce, natomiast wysoko oceniony został potencjał naukowy Uniwersytetu Przyrodniczego (7. miejsce) i Uniwersytetu Wrocławskiego (10. miejsce).

Listę: absolwent na rynku pracy, otwiera Szkoła Główna Handlowa. Na dziewiątej pozycji jest Politechnika Wrocławska, a na 13 – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl