wroclaw.pl Akademicki Wrocław - studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 32°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Ranking uczelni „Perspektyw” 2022: Sprawdź, jak oceniono uczelnie we Wrocławiu

Kliniki weterynarii Uniwersytetu Przyrodniczego archiwum UPWr
Kliniki weterynarii Uniwersytetu Przyrodniczego

Politechnika Wrocławska i Uniwersytet Wrocławski sklasyfikowano w pierwszej dziesiątce rankingu uczelni magazynu „Perspektywy”. To najważniejsze zestawienie szkół wyższych w Polsce.

Reklama

Magazyn „Perspektywy” co roku przygotowuje ranking szkół wyższych, publicznych i niepublicznych. Lista powstaje na podstawie kilkudziesięciu kryteriów, m.in. ocenie sytuacji absolwenta na rynku pracy, efektywności naukowej, warunków kształcenia, umiędzynarodowienia, prestiżu i potencjału naukowego.

Politechnika Wrocławska najwyżej w rankingu „Perspektyw”

Najważniejsze zestawienie – uczelni akademickich, otwiera Uniwersytet Warszawski, a tuż za nim jest Uniwersytet Jagielloński. Największe szkoły zamieniły się pozycjami – w dwóch poprzednich edycjach to Jagielonka liderowała. Trzecie miejsce od kilku lat utrzymuje Politechnika Warszawska.

Spośród wrocławskich szkół wyższych najwyżej sklasyfikowana jest Politechnika Wrocławska – na siódmej pozycji (o oczko niżej niż przez ostatnie trzy lata). Pierwszą dziesiątkę zamykają ex aequo Politechnika Łódzka i Uniwersytet Wrocławski, który awansował aż o trzy pozycje.

Uniwersytet Przyrodniczy najlepszy w swojej kategorii

Inne duże wrocławskie szkoły wyższe lekko spadły na liście „Pespektyw”.

Dolnośląska Szkoła Wyższa utrzymała 9 miejsce na liście uczelni niepublicznych. Natomiast nieco awansowały Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu (z miejsca 13 na 11) oraz Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu (z miejsca 22 na 21).

Natomiast w poszczególnych typach szkół: uniwersytety, uczelnie techniczne, itd. – najlepiej w swojej kategorii wypada wrocławski Uniwersytet Przyrodniczy, który otwiera listę uczelni rolniczych.

Praca po studiach we Wrocławiu

Interesujące są zestawienia poszczególnych kryteriów. Pod względem efektywności naukowej spośród wrocławskich szkół wyższych najlepiej wypada Uniwersytet Medyczny, który jest na ósmym miejscu w Polsce, natomiast wysoko oceniony został potencjał naukowy Uniwersytetu Przyrodniczego (7. miejsce) i Uniwersytetu Wrocławskiego (10. miejsce).

Listę: absolwent na rynku pracy, otwiera Szkoła Główna Handlowa. Na dziewiątej pozycji jest Politechnika Wrocławska, a na 13 – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama