wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Szkoły wyższe we Wrocławiu promują się za granicą Projekt Study in Wrocław

Szkoły wyższe z Wrocławia były prezentowane podczas targów International Education Fair IEF 2023. Pięciodniowa impreza – największe tego typu wydarzenie w Azji Centralnej – zorganizowana została w dwóch państwach i czterech miastach.

Targi przygotowane zostały przy wsparciu narodowej agencji edukacyjnej Kazachstanu – Bolashaq oraz platformy edukacyjnej Univero. Miejscami spotkań były:

  • Astana (Kazachstan);
  • Szymkent (Kazachstan);
  • Ałmaty (Kazachstan);
  • Taszkient (Uzbekistan).

Azja Centralna staje się dla Polski jednym z kluczowych rynków edukacyjnych, a umacnianie marki Wrocławia jako ważnego ośrodka akademickiego na mapie Europy jest teraz bardzo ważne. Absolwenci w Kazachstanie i Uzbekistanie planujący studia wyższe za granicą coraz częściej wybierają studia w Europie. Polska jest dla nich krajem, w którym mogą zdobyć europejski dyplom. Jest też krajem relatywnie tanim w stosunku do innych krajów europejskich. Bogata oferta kierunków prowadzonych w języku angielskim, poziom i jakość kształcenia wrocławskich uczelni a także otwartość i atrakcyjność miasta sprawiały, że ofercie Study in Wroclaw przyglądano się z dużym zaciekawieniem.
Mirosław Lebiedź, kierownik projektu Study in Wroclaw

Najwięcej pytań o zarządzanie i informatykę

Wśród kierunków, o które najczęściej pytano znalazły się zarządzanie, informatyka, biotechnologia, prawo, kierunki medyczne, psychologia oraz filologia angielska.

W każdym mieście przeprowadzono prezentacje, w programie były także spotkania z nauczycielami języka polskiego oraz miejscową Polonią. Obecnie w Polsce studiuje 1725 osób z Kazachstanu i jest to ósma co do liczebności narodowość studiująca w Polsce.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl