wroclaw.pl Akademicki Wrocław - studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 13°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu

Redakcja www.wroclaw.pl,

Uczelnia prowadzi studia w zakresie konserwacji i restauracji dzieł sztuki oraz jubilerstwa i rzeczoznawstwa kamieni szlachetnych. Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Reklama

Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu – kierunki studiów

Ochrona dóbr kultury

specjalności:

  • konserwacja i restauracja dzieł sztuki
  • jubilerstwo i rzeczoznawstwo kamieni szlachetnych
  • sztuki projektowe - studia dualne

Ochrona dóbr kultury uczelnia kształci studentów w dwóch specjalnościach:

  • Jubilerstwo i rzeczoznawstwo kamieni szlachetnych. Absolwenci tej specjalności zdobędą praktyczne umiejętności wytwarzania artystycznych przedmiotów użytkowych z metali i kamieni jubilerskich. Wiedza z zakresu technologii metali i kamieni szlachetnych oraz historii sztuki umożliwia absolwentom SWRAiZ przeprowadzania oceny biżuterii i kamieni szlachetnych. Będą mogli dzięki temu także zdobyć uprawnienia znawców biżuterii i kamieni szlachetnych, co umożliwi im dokonywanie wyceny wyrobów jubilerskich.
  • Konserwacja i restauracja dzieł sztuki. Studenci tej specjalności rozwiną i udoskonalą posiadane zdolności osiągając wysoki stopień umiejętności artystycznych podbudowany wiedzą z zakresu historii sztuki, ochrony dziedzictwa kulturowego, chemii, fizyki, materiałoznawstwa. Rozwiną umiejętności w zakresie rysunku, rzeźby, malarstwa, technologii i obróbki technicznej podstawowych materiałów jak drewno, kamień, metal, wyprawy murarskie i tynki, sztukateria. Nauczą się stosować zarówno tradycyjne metody konserwacji jak i nowoczesne oparte na wykorzystaniu technik laserowych. Opanują umiejętności konserwacji i restauracji dzieł sztuki wykonanych z kamienia, drewna i metalu.  Uzyskają też umiejętności warsztatowe zawodu konserwatora – rzemieślnika.

Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu – zasady rekrutacji

Przyjęcie na studia w Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu obywają się na podstawie kolejności zgłoszeń. Do sekretariatu uczelni w okresie rekrutacji należy złożyć wypełnione podanie o przyjęcie na studia wraz następującymi dokumentami: świadectwo maturalne, ksero dowodu osobistego, zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki na wybranym kierunku, 4 zdjęcia legitymacyjne oraz dowód opłaty wpisowego.

Dział rekrutacji

Szczegóły dotyczące rekrutacji TUTAJ

Opłaty w Szkole Wyższej Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania

Opłaty związane ze studiowaniem:

  • Opłata wpisowego: 150 zł,
  • studia dzienne płatne 650,00 zł miesięcznie przez 12 miesięcy,
  • studia zaoczne  płatne 650,00 zł miesięcznie przez 10 miesięcy.

Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu – opis uczelni

Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu jest niepubliczną szkołą zawodową, wpisaną do rejestru uczelni niepublicznych MNiSW pod numerem 256.

Naszym celem jest wykształcenie specjalistów z wyższym wykształceniem zawodowym dla rzemiosła artystycznego. Studia w Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu trwają 3 lata i kończą się dyplomem licencjata. Kształcenie odbywa się w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Programy nasze realizowane są przez własną doświadczoną kadrę oraz wykładowców z Uniwersytetu Wrocławskiego i Akademii Sztuk Pięknych. 

Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu – kontakt

Adres
pl. Św. Macieja 21, 50-244 Wrocław
Numer telefonu 71 791 77 22
Adres email [email protected]
Strona internetowa

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl