wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Akademicki Wrocław
 3. Uczelnie
 4. Akademia Wychowania Fizycznego
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu archiwum AWF Wrocław
Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

AWF we Wrocławiu przygotowuje specjalistów z zakresu wychowania fizycznego, turystyki i rekreacji, fizjoterapii, sportu.

Reklama

AWF – Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu – kierunki studiów

 • sport
 • terapia zajęciowa
 • wychowanie fizyczne
 • fizjoterapia
 • kosmetologia
 • turystyka i rekreacja
 • kinezjologia

AWF Wrocław – zasady rekrutacji

Obowiązuje rejestracja elektroniczna.

Warunkiem przyjęcia na studia I i II stopnia stacjonarne i niestacjonarne jest odpowiednio wysokie miejsce na liście rankingowej, sporządzonej po zakończeniu postępowania kwalifikacyjnego;

Kontakt do działu rekrutacji: tel. 71 347 30 00, rekrutacja[at]awf.wroc.pl

Szczegółowe zasady rekrutacji na AWF Wrocław

AWF – Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu – opis uczelni

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu jest uczelnią dwuwydziałową z Wydziałem Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Wydziałem Fizjoterapii, kształcącą na sześciu kierunkach w systemie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych - dziennych, zaocznych, wieczorowych i podyplomowych, a także studiów doktoranckich. Wydziały Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Fizjoterapii posiadają pełne uprawnienia akademickie do nadawania tytułów zawodowych licencjata i magistra oraz stopni naukowych doktora i doktora habilitowanego nauk o kulturze fizycznej.

Wrocławska Akademia Wychowania Fizycznego powstała w 1946 roku jako Studium Wychowania Fizycznego przy Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej współzałożycielem i pierwszym Rektorem był prof. dr hab. Andrzej Klisiecki. W 1950 roku przekształcona została w samodzielną Wyższą Szkołę Wychowania Fizycznego, która w 1956 roku uzyskała uprawnienia do nadawania stopni magisterskich, a następnie w 1972 przemianowana została na Akademię Wychowania Fizycznego. Od 1966 roku posiada prawa doktoryzowania, a od 1990 roku prawa przeprowadzania przewodów habilitacyjnych.

Misją Uczelni jest przyczynianie się do doskonalenia poziomu zdrowia i jakości życia Polaków przez tworzenie, poszerzanie i upowszechnianie wiedzy w zakresie kultury fizycznej, kształtowanie umiejętności wykorzystywania wiedzy przez specjalistów zawodowych w obszarach wychowania fizycznego, rekreacji ruchowej, sportu i fizjoterapii, dla pożytku poszczególnych obywateli i całego społeczeństwa oraz przez wpływ na podwyższanie stanu kultury fizycznej w Polsce. Misją Uczelni jest także kultywowanie i rozwijanie tradycji akademickich i umacnianie etosu wiedzy, wolności i poszanowania europejskich zasad demokracji.

AWF – Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu – kontakt

Adres
al. Ignacego Jana Paderewskiego 35, 51-612 Wrocław
Numer telefonu 71 347 30 00
Adres email [email protected]
Strona internetowa

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl