wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Uczelnie
  4. Akademia Sztuk Teatralnych
Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie, filia we Wrocławiu. archiwum AST
Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie, filia we Wrocławiu.

Akademia Sztuk Teatralnych, filia we Wrocławiu, kształci aktorów dramatycznych, aktorów teatru lalek oraz reżyserów teatru lalek i teatrów dla dzieci i młodzieży.

Reklama

Akademia Sztuk Teatralnych – filia we Wrocławiu – kierunki studiów

Wydział Aktorski:

  • kierunek: aktorstwo, specjalność: aktorstwo dramatyczne

Wydział Lalkarski:

  • kierunek: aktorstwo, specjalność: aktorstwo teatru lalek
  • kierunek: reżyseria, specjalność: reżyseria teatru lalek
Podyplomowe Studia Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży

AST Wrocław – zasady rekrutacji

Kryteria przyjęć:

  • świadectwo dojrzałości (język polski) oraz uzyskanie pozytywnych wyników w konkursowym sprawdzianie zdolności artystycznych w trakcie postępowania kwalifikacyjnego. 
  • szczegółowy opis zasad rekrutacji ogłaszany jest na stronach internetowych Uczelni.

Informacje dla kandydatów na studia dotyczące rekrutacji.

Akademia Sztuk Teatralnych – opis uczelni

Akademia Sztuk Teatralnych we Wrocławiu jest filią Akademii Sztuk Teatralnych im. L. Solskiego w Krakowie.

Do grudnia 2011 r. ówczesna wrocławska filia PWST użytkowała trzy, rozproszone w różnych częściach miasta budynki. Obiekty te zaadaptowane były wprawdzie na cele dydaktyczne, ale dalekie były od spełnienia wymogów profesjonalnej Uczelni teatralnej.

Władze uczelni przez lata  próbowały pozyskać  fundusze konieczne na stworzenie jednej, nowoczesnej siedziby. Projekt przebudowy, rozbudowy i częściowej nadbudowy budynkuszkoły teatralnej przy ul. Braniborskiej 59 we Wrocławiu pozwolił zlokalizować wszystkie wydziały Uczelni w jednym, nowoczesnym i świetnie wyposażonym obiekcie dydaktycznym. Powstało swoiste centrum kulturalno–edukacyjne, z salami dydaktycznymi, biblioteką, trzema salami teatralnymi wyposażonymi w nowoczesny sprzęt  oświetleniowy i aparaturę akustyczną. Nowe sale do zajęć mają średnio 100 m², a największa z nich liczy sobie 150 m².

W nowej siedzibie Uczelni mieszczą się również; studio nagrań, pracownie  i magazyny. Dysponujemy ponadto dwupoziomowym garażem podziemnym. Powierzchnia całkowita nowego budynku  to ponad 10 000 m2, a kubatura pomieszczeń przekracza – 50 000 m3.

W naszej uczelni studenci kształcą się na dwóch Wydziałach: Lalkarskim (powołanym  1972 r.) i Aktorskim (powołanym 1979 r.). Począwszy od roku akademickiego 2009/2010 mury naszej uczelni opuszczają też  studenci kierunku Reżyseria Teatru Lalek na Wydziale Lalkarskim.

Na Wydziale Lalkarskim istnieją również dwuletnie podyplomowe Studia Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży, skierowane dla absolwentów studiów humanistycznych pracujących z młodzieżą w szkołach lub w środowiskowych kołach teatralnych.

Kadrę pedagogiczną naszej uczelni stanowią samodzielni pracownicy naukowi szkoły teatralnej, doświadczeni, czynni zawodowo aktorzy i reżyserzy teatrów wrocławskich: Wrocławskiego Teatru Lalek, Teatru Polskiego, Teatru Pantomimy, Opery Wrocławskiej, Teatru Muzycznego oraz naukowcy Uniwersytetu Wrocławskiego.

Nauka na Wydziałach Lalkarskim i Aktorskim AST obecnie trwa dziewięć  semestrów. Jej uwieńczeniem i zarazem weryfikacją procesu kształcenia są prace magisterskie oraz przedstawienia dyplomowe (co najmniej dwa) realizowane na IV roku studiów.

Spektakle te przygotowywane są przez doświadczonych i uznanych reżyserów i scenografów, często przy współpracy pozostałych uczelni artystycznych Wrocławia – Akademii Muzycznej i Akademii Sztuk Pięknych w ramach trójstronnego porozumienia zawartego w 2002 r.

Prezentujemy je głównie na deskach Teatru Szkolnego. Są one znacząca pozycją w artystycznym dorobku każdego naszego absolwenta. Już od kilku lat nasi studenci biorą też udział we wspólnych projektach scenicznych realizowanych z uczelniami oraz teatrami w Pradze, Sarajewie, Bratysławie, Hradec Kralove, Lwowie, Kijowie, Gandawie, Petersburgu.

Od 1994 r. co dwa lata Wydział Lalkarski organizuje Międzynarodowe Spotkania Szkół Teatralnych Wydziałów Lalkarskich. Imprezy te są okazją do bogatej wymiany doświadczeń z uczelniami europejskimi, a także promocją naszej Uczelni za granicą.

Wielu absolwentów szkoły teatralnej we Wrocławiu osiągnęło wysoką pozycję zawodową zarówno w teatrze jak i filmie, co potwierdza wysoki poziom edukacji realizowanej na naszej Uczelni.

Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie – filia we Wrocławiu – kontakt

Adres
ul. Braniborska 59, Wrocław
Numer telefonu 71 358 34 00
Adres email [email protected]
Strona internetowa

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl