wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Święto sera i wina 2023 we Wrocławiu. Wstęp wolny

Uwaga smakosze! Wielkimi krokami zbliża się Święto sera i wina organizowane przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu w Centrum Edukacyjno-Rozwojowym na wrocławskich Pawłowicach. Przez dwa dni (23 i 24 września) na wrocławian czekać będzie mnóstwo atrakcji. Oto szczegóły. Zobaczcie!

Reklama

Do pięknego parku na wrocławskich Pawłowicach ponownie zawitają producenci regionalnych przysmaków, winiarze, serowarzy i amatorzy gotowania. Będzie smacznie, o co zadba m.in. Mateusz Krojenka, finalista 7. edycji programu „MasterChef”.

Czytaj także: Jest przepysznie! We Wrocławiu trwa Święto sera i wina 2023 [ZDJĘCIA]

Warto się tam wybrać także dlatego, że impreza odbywa się w przepięknym miejscu: w parku otaczającym neorenesansowy Pałac Kornów. Jest tu także folwark, a w nim  m.in. zagroda z kozami i alpaką. 

Święto sera i wina 2023 we Wrocławiu. Nauczą dzieci, jak nie marnować żywności

- Najmłodszych zapraszamy na warsztaty z kiszonek oraz sensoryczne. Dzieci będą miały też okazję skomponować własne lunch boxy zawierające smaczne i zdrowe posiłki i nauczą się, jak nie marnować żywności - zapowiadają organizatorzy. 

Święto sera i wina 2023 we Wrocławiu. Dla dorosłych - podróż po polskiej krainie win

Dla dorosłych przygotowywane są warsztaty winiarskie. To będzie niezwykła podróż po polskiej krainie win i okazja do degustacji lokalnych trunków.

- Zaprosimy również do zwiedzania serowarni Uniwersytetu Przyrodniczego, w której poznamy tajniki produkcji sera rzemieślniczego. Ale nie tylko. Będzie to również okazja do przyjrzenia się wyposażeniu serowarni oraz spróbowania świeżo wyprodukowanego twarogu. Dla miłośników sera przygotowaliśmy warsztaty, po których już nikt nie pomyli goudy i stiltona - zapowiada Uniwersytet Przyrodniczy. 

Święto sera i wina 2023 we Wrocławiu. Konkurs za konkursem

Rozstrzygnięte zostaną też dwa konkursy: na najlepszy ser i najlepsze wino oraz konkurs kulinarny „Pojedynek mistrzów kuchni”. W tym ostatnim zmierzą się studenci technologii i organizacji gastronomii na UPWr. Uczestnicy święta ocenią sami, kto najlepszy.

Podczas kiermaszu będzie można spróbować serów i win, kupić chleb, wędliny, czy miody od lokalnych producentów.

Smakoszy z pewnością ucieszy też fakt, że na terenie Centrum Rozwojowo-Edukacyjnego na Pawłowicach znajdzie się strefa food trucków. Będzie można zjeść burgery, corn-dogi, azjatyckie pierożki, frytki, gofry, naleśniki i lody albo napić się aromatycznej kawy czy orzeźwiającej lemoniady.

Partnerem wydarzenia jest miasto Wrocław.

Święto sera i wina 2023 we Wrocławiu. Łatwiejszy dojazd na Pawłowice

23 i 24 września w godz. 10.00 – 16.00 zwiększona zostanie częstotliwość kursowania linii 151, co ułatwi dojazd do Pawłowic komunikacją miejską.

Szczegółowy program imprezy ZNAJDZIECIE TUTAJ - KLIKNIJCIE W LINK.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl