wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 18:50

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Oto nowy rektor Uniwersytetu Ekonomicznego

Prof. Czesław Zając został wybrany na rektora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Opowiedziało się za nim 59 elektorów ze stu głosujących.

Reklama

Rektor-elekt Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu obejmie obowiązki w wrześniu 2024. W wyborach rektora konkurował z prof. dr hab. Ewą Stańczyk-Hugiet, prorektor ds. Badań i Kadry Akademickiej UE.

Specjalista od zarządzania

Prof. Czesław Zając jest kierownikiem Katedry Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstwa oraz Dziekanem Szkoły Doktorskiej.

Jego zainteresowania zawodowe obejmują:

  • zarządzanie zasobami ludzkimi,
  • zarządzanie zmianami,
  • kulturę organizacyjną,
  • przejęcia i fuzje przedsiębiorstw;
  • ekonomikę i organizację przedsiębiorstw.

Jest autorem lub współautorem ponad dwustu prac naukowych.

W swej aktywności profesjonalnej łączy działalność badawczą i naukową z aktywnością konsultingową. Przez sześć lat kierował Katedrą Zarządzania Zasobami Ludzkimi WSB we Wrocławiu.

Pełnił funkcje menedżera personalnego na stanowisku dyrektora departamentu zarządzania personelem w Banku Zachodnim SA LUKAS SA i LUKAS Banku SA.

Przed naszą uczelnią stoi wiele wyzwań rozwojowych, zagrożeń i związanych z nimi ryzyk, ale przede wszystkim szans i wynikających z nich możliwości występujących już dziś i w najbliższej przyszłości, a których nie można zaprzepaścić. Mam świadomość ogromu pracy, obowiązków oraz wyzwań, które niesie ze sobą pełnienie tej zaszczytnej funkcji. Chciałbym stworzyć korzystne warunki pracy oraz pozytywny klimat organizacyjny tak, by Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu był przyjaznym miejscem pracy i studiowania.
prof. Czesław Zając, rektor-elekt Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl