wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

22°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Już dziś Uniwersytecki Festiwal Kariery
Kliknij, aby powiększyć
Uniwersytecki Festiwal Kariery przygotował wiele atrakcji dla studentów. Pixabay
Uniwersytecki Festiwal Kariery przygotował wiele atrakcji dla studentów.

Wszyscy studenci, którzy myślą o swojej przyszłej karierze zawodowej oraz osoby, które poszukują dla siebie ciekawego zajęcia, mogą wziąć udział w dzisiejszym (16 maja br.) Uniwersyteckim Festiwalu Kariery. W programie nie tylko targi pracy, na których będzie można znaleźć interesujące oferty zatrudnienia, ale też ciekawe warsztaty i prelekcje.

Reklama

Uniwersytecki Festiwal Kariery łączy w sobie formułę klasycznych targów pracy oraz dni kariery, podczas których studenci będą mogli wziąć udział w licznych warsztatach i prelekcjach przygotowanych przez zaproszone firmy i organizacje. Ich celem jest lepsze przygotowanie studentów do wejścia na rynek pracy, a także po prostu zapoznanie się z ofertami praktyk, staży oraz pracy oferowanej przez zaproszone organizacje ze wszystkich trzech sektorów gospodarki - publicznego, prywatnego i pozarządowego.

Przygotują do krętej drogi po studiach

Uniwersytecki Festiwal Kariery to wydarzenie, które zaprasza studentów do zgłębienia tajników świata zawodowego i przygotowania się do drogi po zakończeniu studiów. W jego trakcie studenci mają możliwość spotkania się z przedstawicielami renomowanych firm, instytucji oraz organizacji pozarządowych.

W programie wydarzenia znalazł się m.in. wykład naczelnika Laboratorium Kryminalistycznego KWP we Wrocławiu na temat najnowszych technik zabezpieczania i badania śladów kryminalistycznych oraz ich wykorzystania w procesie karnym. W planie jest również spotkanie z psychologiem policyjnym oraz wykład o legalizacji pobytu cudzoziemców w Polsce.

Profesjonalny fotograf i wirtualna strzelnica

Odbędą się również warsztaty dotyczące pisania CV oraz przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej. Uczestnicy będą mogli porozmawiać na temat skutecznej rekrutacji oraz obejrzeć prezentacje dotyczące kariery event managera oraz zawodowej rzeczywistości, jaka czeka ich po studiach . Dyskusje będą też dotyczyły pokolenia Z na rynku pracy, realizowania się w organizacjach pozarządowych, relacji uczelni z ich otoczeniem oraz budowania marki osobistej.

Dostępna będzie również wirtualna strzelnica oraz stanowisko VR. Będzie też można zrobić sobie profesjonalne zdjęcie do CV oraz obejrzeć sprzęt policyjny i wojskowy.

Patronat nad wydarzeniem objęło Wrocławskie Centrum Akademickie.

Uniwersytecki Festiwal Kariery odbywać się będzie w budynku Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Koszarowej 3.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl