wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Poważna awaria na Politechnice Wrocławskiej. Sprawdź, co się stało
Czerwona plansza z napisem "Pilne!" Tomasz Walków
Czerwona plansza z napisem "Pilne!"

We wtorek 30 maja w budynku Wydziału Chemii na Politechnice Wrocławskiej odbywały się ćwiczenia ewakuacyjne. Z niewiadomych przyczyn w dwóch pomieszczeniach – w tym w serwerowni – załączył się system przeciwpożarowy. W konsekwencji padły serwery i nie działa system obsługi studentów.

Reklama

W trakcie ćwiczeń ewakuacyjnych na Politechnice Wrocławskiej z niewiadomych powodów uruchomił się prawdziwy system przeciwpożarowy. Serwery padły, internet obiegły memy, a Politechnika Wrocławska tłumaczy na Twitterze, że systemy nie zostały zalane wodą.

To nieprawda, że serwery zostały zalane. System przeciwpożarowy w serwerowni opiera się na pyłowym aerozolu pod ciśnieniem. Najprawdopodobniej pył osadził się na serwerach, które się wyłączyły, a teraz wymagają czyszczenia.
Andrzej Charytoniuk z Działu Informacji i Promocji Politechniki Wrocławskiej

Awaria na Politechnice Wrocławskiej

Taki system przeciwpożarowy stosowany jest w serwerowniach, ośrodkach przetwarzania danych, samolotach, archiwach i bibliotekach. Polega on na wtłaczaniu do pomieszczenia gazu (azotu lub dwutlenku węgla), który wygasza ogień.

Nie zmienia to faktu, że faktyczne przyczyny uruchomienia systemu przeciwpożarowego wciąż są nieznane.

– Straż pożarna przyjechała dopiero po włączeniu się systemu. Nie byliśmy obecni na ćwiczeniach, więc nie wiemy, co się wydarzyło – mówi mł. bryg. Tomasz Szwajnos, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Konsekwencje awarii dla studentów PWr

Systemy stopniowo są przywracane. – Na przeniesienie i uruchomienie wszystkich potrzebujemy jednak kilku dni – mówi rzecznik prasowy Andrzej Charytoniuk.

Dlatego nadal nie działa strona internetowa Politechniki Wrocławskiej, niedostępny jest też Uniwersytecki System Obsługi Studiów (USOS), do którego wprowadzane są dane dotyczące zaliczeń, prac inżynierskich, różnorodnych wniosków.

Wszystkie terminy zostaną odpowiednio przedłużone, studenci nie muszą się więc tym martwić.
Andrzej Charytoniuk z Działu Informacji i Promocji Politechniki Wrocławskiej

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl