wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: zła

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Uczelnie
  4. Papieski Wydział Teologiczny
Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu Archiwum PWT Wrocław
Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu

Papieski Wydział Teologiczny przygotowuje specjalistów z zakresu teologii, pedagogiki oraz pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Uczelnia prowadzi zajęcia z zakresu języków biblijnych i nowożytnych, w tym hebrajskiego, greki, angielskiego.

Reklama

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu – kierunki studiów

  • teologia – studia stacjonarne i niestacjonarne, magisterskie,
  • pedagogika – studia licencjackie, studia magisterskie (II stopnia), magisterskie (jednolite),
  • pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna – jednolite studia magisterskie,
  • Studium Języków Biblijnych i Nowożytnych – hebrajski, grecki, łaciński oraz angielski, niemiecki, włoski, francuski, hiszpański.

PWT Wrocław – zasady rekrutacji

Podstawą do ubiegania się o przyjęcie na poszczególne kierunki studiów na PWT jest posiadanie świadectwa dojrzałości (tzw. „stara" matura, „nowa" matura, bądź matura międzynarodowa); przyjęcie na studia odbywa się na podstawie rankingu punktów uzyskanych w trakcie postępowania rekrutacyjnego. Szczegółowe warunki rekrutacji oraz spis wymaganych dokumentów dostępne są TUTAJ.

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu – opis uczelni

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu jest uczelnią wyższą, kształcącą studentów teologii i filozofii, zarówno duchownych jak i świeckich. Prowadzimy również liczne studia podyplomowe, Studium Języków Biblijnych i Nowożytnych oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. To wszystko sprawia, że w najpiękniejszym zakątku stolicy Dolnego Śląska – na Ostrowie Tumskim – studiować może każdy!

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu, który świętował w 2002 r. trzechsetlecie swego istnienia, posiada trzy główne odniesienia historyczne. Najstarsze z nich sięga średniowiecza i jest związane ze szkołą katedralną we Wrocławiu oraz z innymi szkołami parafialnymi i klasztornymi funkcjonującymi w większych miastach Dolnego Śląska.

Drugie historyczne odniesienie Wydziału Teologicznego wiąże się z tradycją zorganizowanej już formacji teologicznej, kiedy to w roku 1565 powołano we Wrocławiu Seminarium Duchowne. Trzecie odniesienie historyczne ma związek z powołaniem we Wrocławiu w 1702 r. Akademii Leopoldyńskiej, którą przekształcono w 1811 r. w Uniwersytet Wrocławski. Teologia znalazła się od początku w strukturach tychże uczelni, a Wydział Teologiczny przez 253 lata był wiodącym wydziałem „celeberrimae Universitatis Wratislaviensis”.

Sytuacja zmieniła się dopiero po drugiej wojnie światowej, kiedy to akademicka teologia nie mogąc pozostać w strukturze odrodzonego Uniwersytetu, znalazła swoje schronienie najpierw w murach Wyższego Seminarium Duchownego, a potem w Papieskim Wydziale (Fakultecie) Teologicznym we Wrocławiu.

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu – kontakt

Adres
ul. Katedralna 9, 50-328 Wrocław
Numer telefonu 71 322 99 70
Adres email [email protected]
Strona internetowa

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl