wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:50

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Mistrzostwa świata dla talentów matematycznych po raz pierwszy w historii w Polsce – na Politechnice Wrocławskiej

Wystartowały eliminacje do 19. edycji Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych, w których można wywalczyć przepustkę do finału światowego. A ten, po raz pierwszy w historii, zostanie zorganizowany w naszym kraju, na Politechnice Wrocławskiej. Zadania kwalifikacyjne są do rozwiązania w sieci.

Reklama

Po raz pierwszy w historii Polska będzie gospodarzem Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Logicznych i Matematycznych. Finał zaplanowano w dniach 25 – 26 sierpnia 2023 roku na Politechnice Wrocławskiej.

Aby dostać się do mistrzostw świata, trzeba przebrnąć przez etapy wstępne. Pierwsze dwie rundy eliminacji przeprowadzane są zdalnie. Najlepsi zakwalifikują się do finału krajowego, które PWr zorganizuje 13 i 14 maja. Z grona zwycięzców zostanie utworzona reprezentacja Polski.

Eliminacje wystartowały. Chętni mają czas do 31 stycznia, by rozwiązać zadania i przesłać je poprzez specjalny formularz do organizatorów.

Zadania do rozwiązania i formularz rejestracyjny [KLIKNIJ TUTAJ].

W ubiegłym roku w Szwajcarii

Rywalizacja w ramach mistrzostw tradycyjnie podzielona jest na 8 kategorii wiekowych: od uczniów szkół podstawowych, średnich, studentów po osoby zawodowo zajmujące się matematyką. Z łamigłówkami, równaniami i trudnymi pytaniami matematycznymi uczestnicy zawodów mierzą się na wrocławskiej politechnice od 1992 roku. Mistrzostwa organizuje Wydział Matematyki PWr, który powołuje i następnie opiekuje się reprezentacją Polski na światowych finałach.

W zeszłym roku ze szwajcarskiej Lozanny Polacy przywieźli cztery złote oraz po dwa srebrne i brązowe medale, o czym pisaliśmy we wrześniu: „10-letni Karol i spółka wygrali w Szwajcarii Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Logicznych i Matematycznych!

Źródło: materiały organizatorów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl