wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Akademicki Wrocław
 3. Aktualności
 4. Jedenasta edycja programu Mozart dla naukowców i firm. Dofinansowanie otrzyma 20 partnerstw
Politechnika Wrocławska Tomasz Hołod / www.wroclaw.pl
Politechnika Wrocławska

W jedenastej edycji miejskiego programu Mozart do dofinansowania wybrano dwadzieścia partnerstw – naukowiec plus firma. Do tej pory miasto skojarzyło około trzystu takich związków. Największą grupę uczonych w tegorocznym rozdaniu stanowią osoby związane z Politechnika Wrocławską.

Reklama

Program Mozart jest realizowany od 2012 roku. W tym czasie dofinansowanie otrzymało niemalże 300 partnerstw naukowo-biznesowych. Organizatorem programu jest Prezydent Wrocławia, a za realizację zadania odpowiada Biuro Współpracy z Uczelniami Wyższymi (Wrocławskie Centrum Akademickie) w Urzędzie Miejskim Wrocławia.

Naukowiec na praktykach

Założenia programu obejmują ścisłą współpracę uczonych z firmami, które mogłyby skorzystać z ich wiedzy. Naukowiec nie musi rezygnować z pracy na uczelni – na konsultacje lub innego rodzaju działania na rzecz przedsiębiorstwa poświęca 32 godziny w miesiącu. Za jego pracę płaci miasto Wrocław – to 3,2 tys. zł brutto.

Tegoroczna edycja pokazała, że Mozart wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem. Program pozwala na wykorzystywanie w warunkach praktycznego funkcjonowania przedsiębiorstw również wiedzy teoretycznej naukowców. W ten sposób dokonywana jest swoista fuzja wiedzy i umiejętności, teorii i praktyki, która bez programu Mozart niejednokrotnie nie byłaby możliwa. Tematyka projektów zaproponowanych przez partnerstwa była bardzo różnorodna i ciekawa. Obok naukowców reprezentujących nauki inżynieryjno-technicznych, o udział w programie starali się między innymi przedstawiciele uczelni artystycznych i przyrodniczej, ekonomicznej.
Anna Gil, koordynatorka programu

Wśród laureatów dominują uczeni Politechniki Wrocławskiej

W tym roku do dofinansowania wybrano dwadzieścia partnerstw. W grupie naukowców najsilniejszą reprezentację ma Politechnika Wrocławska – aż dwanaście osób.

Laureatami XI edycji programu Mozart są także naukowcy związani z:

 • Uniwersytetem Wrocławskim,
 • Uniwersytetem Przyrodniczym,
 • Uniwersytetem Medycznym,
 • Wyższą Szkołą Handlową,
 • Akademią Sztuk Pięknych,
 • Uniwersytetem Ekonomicznym,
 • Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym.

Zobacz listę partnerstw i projektów, które będą realizowały w ramach programu Mozart

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl