wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:40

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Absolwent PWr właśnie został mistrzem świata w wystąpieniach publicznych. Zdziwisz się, gdzie pracuje i co robi
Kliknij, aby powiększyć
Cyril Junior Dim World Champion of Public Speaking 2022 arch. prywatne
Cyril Junior Dim World Champion of Public Speaking 2022

Cyrili Junior Dim zwyciężył na World Champion of Public Speaking 2022 w USA i właśnie został najmłodszym mistrzem świata w wystąpieniach publicznych. 24-latek pochodzi z Zimbabwe, ale od lat mieszka we Wrocławiu. Jest keynote speakerem podczas wielu wydarzeń na całym świecie. Zdziwisz się, gdzie pracuje i co robi

Reklama

Politechnika Wrocławska ma się czym chwalić – absolwent mistrzem świata w wystąpieniach publicznych

Cyril Junior Dim w lutym skończył Computer Science na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji PWr, a w sierpniu zwyciężył w mistrzostwach światach w wystąpieniach publicznych rozegranych w amerykańskim Nashville.

Ciryl pochodzi z Zimbabwe, do Wrocławia przyjechał w 2018 r., by zacząć naukę na Politechnice Wrocławskiej. Przez trzy i pół roku studiował Computer Science, grał też w reprezentacji naszej uczelni w koszykówce oraz dołączył do wrocławskiego klubu ToastMasters - WrocLove Speakers, który działa m.in. w pomieszczeniach Akademickiego Inkubratora Przedsiębiorczości PWr
ndrzej Charytoniuk, Dział Informacji i Promocji Politechnika Wrocławska.

Cyril Junior Dim: mistrz świata w wystąpieniach publicznych

Założona w 1924 roku organizacja ToastMasters jest światowym liderem w kształceniu kompetencji publicznego przemawiania oraz umiejętności liderskich. Działa w 145 krajach świata i ma około 350 tys. członków.

Od 1939 r. ToastMasters organizuje mistrzostwa świata w wystąpieniach publicznych dla swoich członków. Eliminacje do World Championship of Public Speaking rozpoczynają się na poziomie lokalnym, w klubach ToastMasters na całym świecie. Bierze w nich udział 30 tysięcy osób.

Najlepsi trafiają do kolejnych zawodów na poziomie obszaru, dywizji, dystryktu (Polska jest częścią Dystryktu 108, który poza naszym krajem, łączy także Litwę, Łotwę, Estonię, Finlandię, Rosję i Kazachstan) oraz regionu.

World Champion of Public Speaking 2022 Cyril Junior Dim

Andrzej Charytoniuk z Działu Informacji i Promocji Politechniki Wrocławskiej, mówiąc o zawodach podkreśla: – Dwóch zwycięzców z każdego poziomu regionalnego przechodzi do półfinałów. Podczas półfinałów jury wyłoniło ośmiu finalistów, którzy zaprezentowali się na gali finałowej w Nashville. Zorganizowano ją w formie hybrydowej, czterech finalistów prezentowało się online, a pozostali na scenie – dodaje.

– Wystąpienie każdego z nich trwało od pięciu do siedmiu minut. Nasz absolwent w swoim przemówieniu „Ndini”, co w języku Shona oznacza „To ja”, opowiedział osobistą historię o poszukiwaniu swojej tożsamości i tego, ile zajęło mu dochodzenie do akceptacji samego siebie – Andrzej Charytoniuk

Cyril Junior Dim: występowałem przez prawie całe życie

Nie wiedziałem, jaki będzie wynik, ale byłem pewien, że to najlepsza mowa, jaką kiedykolwiek napisałem
Cyril Junior Dim

Tak też uznało jury, które przyznało mu pierwsze miejsce w zawodach. Tym samym Absolwent Politechniki Wrocławskiej został najmłodszym mistrzem świata w historii konkursu.

Można powiedzieć, że występowałem przez prawie całe życie. Mama była aktorką, więc już jako czterolatek grałem w przedstawieniach i występowałem jako statysta w programach telewizyjnych. Swoje pierwsze przemówienie napisałem w wieku 11 lat. Dwa lata później wziąłem udział w konkursie, w którym jurorami byli członkowie organizacji Toastmasters International. W ten sposób dowiedziałem się o istnieniu tej organizacji. Więc gdy w 2018 roku, podczas mojego pierwszego semestru nauki na Politechnice, dowiedziałem się o istnieniu wrocławskiego klubu, natychmiast zostałem jego członkiem
Cyril Junior Dim

Cyril Junior Dim profesjonalny mówca oraz keynote speaker podczas wielu wydarzeń na całym świecie

Cyrili Junior Dim ma 24 lata, obecnie mieszka we Wrocławiu i pracuje jako inżynier oprogramowania. Jest też profesjonalnym mówcą oraz keynote speakerem podczas wielu wydarzeń na całym świecie.

Politechnika Wrocławska/jr

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl