wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 10:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Kryminalne zagadki SCI, eksperymenty chemiczne i cyrk fizyczny. Rusza 25. Dolnośląski Festiwal Nauki. Zobacz program
W programie Dolnośląskiego Festiwalu Nauki są setki eksperymentów, pokazów i warsztatów archiwum DFN
W programie Dolnośląskiego Festiwalu Nauki są setki eksperymentów, pokazów i warsztatów

25. Dolnośląski Festiwal Nauki ma imponujący program. W sumie zaplanowano 1275 spotkań, warsztatów, wykładów i pokazów, zaś w samym Wrocławiu 875 (bo impreza obejmuje cały region). Cały blok zajęć wypełnią specjaliści od rozwiązywania zagadek kryminalnych. Równie ciekawe będzie podczas innych pokazów.

Reklama

Dolnośląski Festiwal Naukowy – jego jubileuszowa, 25. edycja, rozpoczyna się 16 września i we Wrocławiu potrwa do 21 września. Tradycyjnie otworzy go wykład znakomitego językoznawcy i promotora poprawnej polszczyzny prof. Jana Miodka.

Jednak z powodu tlącego się nadal zagrożenia COVID-19 wykład będzie miał formułę on-line, tak samo zresztą jak kilka innych największych wydarzeń.

Z powodu utrzymującej się groźby zakażenia koronawirusem zrezygnowaliśmy z masowych wydarzeń. Bardzo nam przykro, lecz nie ma w programie Parku Wiedzy ani spaceru po Dzielnicy Czterech Wyznań oraz spotkania w Przylądku Nadziei.
Jolanta Jackowska, dyrektor biura Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Festiwalowa apka, jubileuszowe podcasty

Dolnośląski Festiwal Nauki to jedno z największych wydarzeń organizowanych na Dolnym Śląsku. Po stronie organizatorów biorą w nim udział uczelnie, instytucje naukowe i państwowe, firmy. Po stronie widzów to dziesiątki tysięcy pasjonatów nauki, od przedszkolaków po seniorów.

Jolanta Jackowska: - W tym roku część wydarzeń zaplanowaliśmy specjalnie na późne popołudnie, aby mogły wziąć w nim udział osoby, które normalnie chodzą do pracy, a nie tylko uczniowie i osoby w wieku emerytalnym.

 Program DFN to spore wydawnictwo. W formie drukowanej jest dostępny w biurze DFN przy ul. Świdnickiej oraz w punkcie informacyjnym na Politechnice Wrocławskiej.

- Najbardziej aktualny program wydarzeń można ściągnąć w formie darmowej aplikacji lub na stronie internetowej Dolnośląskiego Festiwalu Nauki – podpowiada Jolanta Jackowska.

Z okazji jubileuszu przygotowano Dolnośląskie Podcasty Nauki. To cykl 25 rozmów z naukowcami z różnych dziedzin, m.in. archeolożką, biblistą, farmaceutką.

Nowe odcinki są publikowane codziennie o godz. 7.00 przez cały wrzesień, a słuchać ich można m.in. na kanale YouTube, Spotify i na większości platform podcastowych. Linki są dostępne na stronie DFN.

Program wydarzeń DFN i zapisy na spotkania za pośrednictwem strony internetowej festiwalu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl