wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Akademicki Wrocław
 3. Dla studenta
 4. Juwenalia we Wrocławiu 2023. Dziś koncerty i P.I.W.O. na Wittigowie [ZDJĘCIA]

Osiemset kompletów: kanapka plus sok, rozeszło się błyskawicznie wśród studentów podczas wtorkowego śniadania z rektorem. To już tradycja juwenaliów na Politechnice Wrocławskiej. Teraz pora na dwa koncertowe dni oraz pokaz projektu P.I.W.O. na Wittigowie.

Reklama

- Dobrze jest być rektorem uczelni z takimi studentami – mówił prof. Arkadiusz Wójs, rektor Politechniki Wrocławskiej, przed rozpoczęciem tradycyjnego śniadania z rektorem.

Galeria zdjęć

Na poranne spotkanie w Strefie Kultury Studenckiej przyszły tłumy. Prof. Wójs wyznał: - Już podczas pikniku w poniedziałek, kiedy mogliśmy z prorektorami przy piwie porozmawiać z wami, byłem tym wzruszony - mówił rektor politechniki.

Studencka kanapka: 3 x S

W sali widowiskowej Strefy Kultury Studenckiej było gęsto na długo przed godziną 9, na którą zaplanowano śniadanie. A i tak ze wszystkich stron nadciągały kolejne grupy studentów. Ci, co nie musieli długo stać po studencki zestaw śniadaniowy wychodzili szczerze uradowani. - Kanapka to studencka klasyka: bułka i trzy razy s: ser, szynka, sałata – chwalił się jeden z przyszłych inżynierów.

Zestaw śniadaniowy uzupełnił sok oraz pamiątkowy juwenaliowy kubek.

Koncerty juwenaliowe na Wittigowie

Od środy, 24 maja, miejscem najważniejszych wydarzeń będzie osiedle akademickie Wittigowo. Przy Tekach stanie scena, na której w środę i w czwartek zagrają m.in. Vito Bambino, Maria Sadowska, Arkanoid, Bethel, Blenders i Baranovski.

Na najważniejszy moment środowej zabawy zapowiada się pokaz projektu P.I.W.O. Jego pierwsza edycja zorganizowana została w 2008 r. (rok wcześniejsza próba nie powiodła się).

Juwenalia Wrocławskie, osiedle akademickie Wittigowo

środa, 24 maja

 • godz. 14.30 - otwarcie bram;
 • godz. 15.30 - koncert Sarius;
 • godz. 17 - koncert ARKanoid
 • godz. 18.30 - Blenders;
 • godz. 20.30 - koncert Mery Spolsky
 • godz. 22.15 - pokaz projektu P.I.W.O.

czwartek, 25 maja

 • godz. 12.30 - otwarcie bram
 • godz. 13.30 - Spartakiada;
 • godz. 15 - rekordowa Macarena;
 • godz. 15.30 - koncert Bethel i goście: Łukasz Dembińsku, Calu, Mesajah, Cheeba, Kamil Sucharski;
 • godz. 17 - koncert Baranovski;
 • godz. 18.30 - koncert No Logo / Maria Sadowska / Liroy;
 • godz. 20.30 - koncert Vito Bambino.

P.I.W.O. oznacza Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy. Za jego ekran służą ściany akademików, a za piksele okna domów studenckich. W kolejnych – realizowanych z okazji juwenaliów, edycjach animacje były coraz bardziej pomysłowe i skomplikowane. Ich twórcy nawiązywali do kodów kultury popularnej – gier, filmów, przebojów muzycznych. Pokazy P.I.W.O. przyciągały tysiące widzów. Można się spodziewać, że i tak będzie teraz, po kilkuletniej przerwie. Pokaz rozpocznie się o godz. 22.15.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl