wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego przyjął nowych studentów. Gaudamus igitur! [ZDJĘCIA]

Na Uniwersytecie Ekonomicznym studia pierwszego i drugiego stopnia rozpocznie w tym roku 3050 osób. Oprócz tak tradycyjnych kierunków, jak finanse i rachunkowość, zarządzanie oraz analityka gospodarcza studenci będą studiowali e-biznes, ekobiznes, management accounting.

Reklama

Już 76 lat Uniwersytet Ekonomiczny kształci ekonomistów, finansistów i analityków. W tym roku studia na uczelni rozpoczęło ponad 3 tysiące osób. Część z nich wybrała zupełnie nowe na uczelni kierunki: e-biznes, ekobiznes, komunikację społeczną, management accounting, prawo gospodarcze, nieruchomości i gospodarkę przestrzenną, rachunkowość i podatki oraz zarządzanie projektami.

Programy realizujemy za pomocą nowoczesnych, elektronicznych i interaktywnych narzędzi dydaktycznych, w tym gier strategicznych, wirtualnych giełd oraz innych form grywalizacji.
prof. Bogusław Półtorak, prodziekan ds. kształcenia UE

– Nasi studenci mogą wybierać indywidualną ścieżkę kształcenia, modułów studiów i interdyscyplinarnego łączenia zainteresowań na poszczególnych kierunkach – mówi prof. Bogusław Półtorak, prodziekan ds. kształcenia UE.

Na uczelni działają Biznesowy Indywidualny Program Studiów, Szkoła Liderów Lokalnych i program Kompetencje Przyszłości.

– Wprowadziliśmy rozwiązania, których nie ma żadna inna polska uczelnia biznesowa tzn. specjalności wykorzystujące nowoczesne metody i narzędzia jak VR, grywalizacja, Wirtualne Laboratorium Finansowe – mówi prof. Bogusław Półtorak.

W czwartek 5 października reprezentanci studentów z pierwszego roku studiów złożyli uroczyste ślubowanie i z rąk rektora prof. Andrzeja Kalety przyjęli pasowanie, a najlepsi absolwenci przyjęli wyróżnienia.

Zobacz zdjęcia z immatrykulacji: 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl