wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Czas rozpocząć studenckie życie. Zobacz, gdzie we Wrocławiu spędzać wolny czas
Kliknij, aby powiększyć
Na zdjęciu bicie Gitarowego rekordu Guinnessa Wrocław 2022 fot. Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl
Na zdjęciu bicie Gitarowego rekordu Guinnessa Wrocław 2022

Gdzie iść potańczyć, gdzie pograć w planszówkę, spotkać się ze znajomymi lub rozwijać hobby? Na naszej mapie zaznaczyliśmy miejsca warte polecenia i odwiedzenia. Są miejsca kultowe, jak Wyspa Słodowa czy Pasaż Niepolda, modne kluby, knajpy i kawiarnie. Oprócz tego znajdziecie coś dla ciała: wrocławskie pływalnie, pumptack i skatepark, oraz dla duszy: duszpasterstwa akademickie, centra sztuki, filmu i księgarnię.

Reklama

Studenckie życie we Wrocławiu

Gdzie potańczyć, gdzie pograć w planszówkę, spotkać się ze znajomymi lub rozwijać hobby? Na naszej mapie znajdziesz adresy warte odwiedzenia. Są miejsca kultowe, jak Wyspa Słodowa czy Pasaż Niepolda, modne kluby, knajpy i kawiarnie. Oprócz tego znajdziesz coś dla ciała: wrocławskie pływalnie, pumptack i skatepark, oraz dla duszy: duszpasterstwa akademickie, centra sztuki, filmu i księgarnię.

Najnowsze informacje o wydarzeniach we Wrocławiu znajdziesz TUTAJ

Gdzie rozwijać hobby: domy i ośrodki kultury

We Wrocławiu jest wiele instytucji, które pomagają rozwijać zainteresowania. Bogatą ofertę kursów i warsztatów dla dorosłych mają domy kultury. Ośrodek Postaw Twórczych przy ul. Działowej zaprasza na kursy fotografii, rysunku itp. Pracownią grafiki warsztatowej dysponuje Ośrodek Działań Twórczych Światowid, który organizuje też kursy gry na instrumentach.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Na zdjęciu Centrum Historii Zajezdnia. Ośrodek Pamięć i Przyszłość z zewnątrz
Centrum Historii Zajezdnia. Ośrodek Pamięć i Przyszłość

Bądź w centrum wydarzeń: wolontariat i nie tylko

Ważnym punktem na mapie Wrocławia jest Czasoprzestrzeń przy ul. Tramwajowej. To miejsce spotkań, rozwoju i integracji różnych środowisk. Jeśli kusi Cię wolontariat, zajrzyj tam koniecznie. Przy Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznym działa Miejskie Centrum Wolontariatu, które prowadzi nabory do różnych organizacji.

Kulturalny Wrocław: kino, teatr i sztuka

Na mapie Wrocławia nie mogło zabraknąć Dolnośląskiego Centrum Filmowego przy ul. Piłsudskiego. W czwartki studenci płacą tylko 16 zł.

Regularnie zaglądajcie też do Galerii Miejskiej przy ul. Kiełbaśniczej. Dzieła współczesnych artystów można oglądać za darmo.

W dawnym budynku piekarni garnizonowej przy ul. Księcia Witolda działa Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia. Organizowane są tam wystawy, spotkania, spektakle.

Baseny, skateparki i pumptracki

Sport można uprawiać i można go oglądać. We Wrocławiu obie opcje są możliwe. Na mapie zaznaczyliśmy wrocławskie aquaparki, przy ul. Borowskiej i Polnej, pumptrack przy ul. Hermanowskiej i skatepark przy ul. Ślężnej.

Kluby, knajpy i kawiarnie

Tu wybór jest ogromny. Na mapie zaznaczyliśmy najmodniejsze i najciekawsze miejscówki, np. Pasaż Niepolda, wyspę Tamka, klub Światła. W Awarii Prądu na ul. Szczytnickiej pograsz w planszówki, a w Tajnych Kompletach w Przejściu Garncarskim napijesz się kawy i herbaty oraz kupisz książki.

Mapa

Więcej wydarzeń i miejsc z Wrocławia znajdziesz na go.wroclaw.pl | Pobierz dane z Wrocław OpenData

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl