wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Kolejny pumptrack w mieście gotowy. Powstał na Maślicach

Pumptruck Kuźniki, przy ul. Hermanowskiej cieszy się dużą popularnością. Czy podobnie będzie na Maślicach? fot. UM Wrocław
Pumptruck Kuźniki, przy ul. Hermanowskiej cieszy się dużą popularnością. Czy podobnie będzie na Maślicach?

We Wrocławiu powstał kolejny, czwarty pumptrack. Wszyscy chętni mogą skorzystać z niego przy ul. Królewieckiej na Maślicach. Wybudowano go w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO), a jego koszt to prawie 900 tys. zł.

Reklama

Wrocławskie Maślice to jedno z najszybciej rozwijających się osiedli w mieście. Mieszkańców szybko przybywa, a wraz z nimi kolejnych miejsc wypoczynku i rekreacji.

Po uporządkowaniu terenów zielonych przy ul. Kosmonautów powstał park, a w pobliżu AOW do użytku oddano boisko do piłki nożnej. Obecnie zakończyła się budowa pumptracku przy ul. Królewieckiej. 

Miejsce dla rowerzystów, na pikniki i do robienia pompek

Inwestycja powstała w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO). Koszt prac to prawie 900 tys. zł. W drugiej połowie kwietnia zakończyła się budowa toru do jazdy rowerem. Oprócz trasy głównej, powstała jeszcze druga, mniejsza dla dzieci. Wokół ustawiono m.in. ławki, stojaki rowerowe, czy kosze na śmieci. 

Znalazło się również miejsce do uprawiana kalisteniki, czyli aktywności fizycznej opartej na ćwiczeniach z wykorzystaniem własnej masy ciała, takich jak „pompki”, „brzuszki” czy „mostki”. Kalistenika ma pozytywny wpływ na układ krwionośny, kształtuje mięśnie, równowagę, zwinność i koordynację.

To już czwarty pumptrack w mieście

Nowy pumptrack ma szansę zintegrować różne pokolenia. Młodzież będzie mogła tam pojeździć rowerem po torze. Oprócz tego jest też miejsce na piknik dla całej rodziny. Całość otoczona jest bowiem terenem zielonym. Jestem przekonany, że to dobra inwestycja, nie tylko dla mieszkańców Maślic, ale i całego Wrocławia.
Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji

Warto przypomnieć, że we Wrocławiu znajdują się już trzy tego typu obiekty:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama