wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Akademickie Targi Pracy na Politechnice Wrocławskiej

Wiosenne Akademickie Targi Pracy na Politechnice Wrocławskiej to już tradycja. Dwa razy w roku, wiosną i jesienią, na uczelni swoją ofertę prezentują pracodawcy z różnych branż, aby znaleźć najlepszych praktykantów, stażystów i pracowników. W tym roku Akademickie Targi Pracy trwają dwa dni. We wtorek był Dzień Inżyniera. W środę (13 marca) zorganizowane będą dwie strefy, jedna dla inżynierów, druga dla IT.

Reklama

– Taki podział wynika z potrzeb zarówno firm, które się u nas wystawiają, jak i studentów Politechniki Wrocławskiej – wyjaśnia Beata Janek z Fundacji Manus, współorganizatora targów.

Targi mają sens, gdy obie strony wiedzą, czego chcą

Aby rozmowy z potencjalnymi pracodawcami były konstruktywne, studenci już dwa tygodnie wcześniej przygotowywali się do nich. Doradcy zawodowi z biura karier Politechniki Wrocławskiej organizowali specjalne warsztaty i indywidualne konsultacje. Studenci mogli omówić treść CV oraz przygotować się do rozmów.

Przygotowani są nie tylko studenci:

– Już po pierwszym dniu widać, że wystawcy również się postarali. Organizują konkursy i różne atrakcje. Każdy chce się wyróżnić – mówi Beata Janek.

Akademickie Targi Pracy potrwają jeszcze jeden dzień. Nie trzeba się rejestrować ani zapisywać. Wystarczy przyjść w środę (13 marca) w godz. 9.00–15.00, do bud. C-13 (Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 23-25).

Następna edycja dopiero w październiku.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl