600 dni do The World Games!

Rywalizacja na ergometrze wioślarskim z Pawłem Rańdą, warsztaty z mistrzami świata w rock’n’rollu akrobatycznym i liczne konkursy z nagrodami – te i inne atrakcje czekają na gości Pasażu Grunwaldzkiego w sobotę, 28 listopada. Wydarzenie odbędzie się z okazji 600 dni do The World Games.


O 10. Światowych Igrzyskach Sportowych The World Games, które odbędą się we Wrocławiu w lipcu 2017 roku, warto dowiedzieć się nieco więcej już teraz. Doskonałą sposobnością do tego będzie spotkanie w Pasażu Grunwaldzkim. Atrakcji, zarówno dla starszych, jak i młodszych oraz tych mniej i bardziej aktywnych, będzie co niemiara.

Dla bardziej aktywnych

Odwiedzający Pasaż Grunwaldzki będą mieli szansę zmierzenia się na ergometrze wioślarskim z wicemistrzem olimpijskim Pawłem Rańdą. W tym dniu odbędzie się także Finał Otwartych Mistrzostw Wrocławia na ergometrze wioślarskim, w których każdy będzie miał możliwość wystartować (godz. 16.00). Niemniejszą atrakcją zapowiada się występ Anny Madzielec i Jacka Tarczyły – trzykrotnych mistrzów świata w rock'n'rollu akrobatycznym, pod okiem których będzie można spróbować swoich sił w tańcu. Ponadto chętni będą mogli zagrać w squasha lub przymierzyć strój futbolisty amerykańskiego, o co zadbają zawodnicy wicemistrza Polski Panthers Wrocław. Z kolei przedstawiciele sportowego ratownictwa wodnego przeprowadzą specjalny instruktaż udzielania pierwszej pomocy.

Udział w aktywnościach będzie premiowany pieczątkami na kartach rozdawanych przez hostessy. Na tych, którzy zbiorą wszystkie pieczątki, czekają niespodzianki do odebrania w punkcie informacyjnym centrum.

I dla tych mniej aktywnych

Z kolei mniej aktywni uczestnicy powalczą o nagrody w postaci maskotek igrzysk – Jasia i Małgosi – w konkursach wiedzy o The World Games. W Pasażu powstanie też specjalne stanowisko z okularami wirtualnej rzeczywistości, na którym każdy będzie miał okazję sprawdzić, co widzi spadochroniarz wyskakujący z samolotu, zawodnik atakowany przez futbolistę amerykańskiego czy osoba wspinająca się na kilkunastometrową ścianę. Dodatkowo na stoisku fitWRO, przygotowanym przez Centrum Sportowe Hasta la Vista, Wrocławskie Centrum SPA oraz Lady Fitness Club, będzie można skonsultować się z trenerami personalnymi i dowiedzieć się m.in. jaka jest proporcja tkanki tłuszczowej, mięśni i wody w organizmie. Podczas wydarzenia zaprezentują się także zawodnicy boksu tajskiego i karatecy z Wrocławskiego Klubu Sportów Azjatyckich „Budokan”.

Wydarzenie „600 dni do The World Games” w Pasażu Grunwaldzkim odbędzie się w sobotę 28 listopada w godzinach od 13.00 do 18.00, na poziomie „0”.

Zgłoś uwagę