5. Panny z dobrych domów na rzecz bezdomnych zwierząt

Mija dokładnie 5 lat od chwili, gdy Panny z dobrych domów po raz pierwszy zaśpiewały dla bezdomnych zwierzaków. Ten wyjątkowy koncert charytatywny i aukcja dzieł sztuki obchodzą w tym roku swój mały jubileusz


– To niewiarygodne, że gramy już od 5 lat! – śmieje się Natalia Grosiak z zespołu Mikromusic, inicjatorka akcji.

– Kiedy w 2011 roku narodził się pomysł zorganizowania pierwszego koncertu wydawało nam się, że będzie to kameralne wydarzenie, dedykowane wyłącznie ludziom, którzy cały swój wolny czas poświęcają potrzebującym i bezdomnym zwierzętom. Tymczasem już ten pierwszy koncert okazał się być sukcesem, a potem, z roku na rok, było tylko lepiej – dodaje.

„Panny z dobrych domów...” zyskały swoją renomę i olbrzymie grono fanów tego projektu. Mam też nadzieję, że wiele osób – właśnie dzięki takim akcjom – zwróciło większą uwagę na to, co dzieje się ze zwierzętami wokół nas.

Piąta, jubileuszowa edycja koncertu odbędzie się we wtorek 5 kwietnia o godzinie 19.00, po raz pierwszy w zupełnie nowym miejscu. – To ukłon w stronę naszej publiczności – wyjaśnia Grosiak. – Przez 4 kolejne lata wspaniale grało nam się w Firleju, jednak ograniczenia przestrzeni sprawiały, że nie mogliśmy wpuścić na koncert wszystkich chętnych. Wiele osób wracało do domu z kwitkiem. Dlatego tym razem postanowiliśmy przetestować nowe miejsce i zagramy w znanym ze świetnych koncertów Starym Klasztorze.

Cały dochód z koncertu i towarzyszącej mu aukcji dzieł sztuki zostanie tradycyjnie przekazany organizacjom, których statutowym celem działalności jest ochrona zwierząt. W tym roku do wspieranych w ten sposób Fundacji 2+4 i Ekostraży dołączyło Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Stoiska informacyjne tych trzech organizacji będzie można odwiedzać w czasie koncertu w dolnej, restauracyjnej sali Starego Klasztoru. 

Oczywiście nie zabraknie aukcji prac podarowanych przez wrocławskie (i nie tylko wrocławskie) artystki: Paulinę Korbaczyńską, Paulinę Mager, Magdę Podsiadły, Martę Dutkę, Martę Lech, Lenkę Kubicę, Olgę Kamińską, Joannę Górawską, Agnieszkę Nyklasz, Annę Klozę - Rozwadowską i duet Damy Dworu.  Tym razem licytować będziemy obrazy, grafiki, rysunki, fotografie, a nawet kreacje odzieżowe dla najmłodszych i specjalne zaproszenia na wczasy z czworonogiem. Wszystkie prace będzie można obejrzeć tydzień przed koncertem na przedaukcyjnej wystawie przygotowanej przez Galerię Kaprysy przy ul. Łokietka 10, na której wernisaż zapraszamy w czwartek 24 marca o godzinie 18.00.

Koncert i aukcję poprowadzą niezastąpieni Monika Jaworska z Radia RAM oraz Radek Bielecki z kabaretu Neonówka.

Wystawa przedaukcyjna „Panny z dobrych domów na rzecz bezdomnych zwierząt”

Galeria Kaprysy, ul. Łokietka 10, Wrocław

wernisaż w czwatek 24 marca o godzinie 18.00

wystawa czynna do 4 kwietnia 2016 r.

Koncert: Panny z dobrych domów na rzecz bezdomnych zwierząt

Koncert: Panny z dobrych domów na rzecz bezdomnych zwierząt

Koncert / W klubie
Termin5 kwietnia 2016 19:00

Miejsce Klub Muzyczny Stary Klasztor

Zobacz

Zgłoś uwagę