Wystartowały zapisy na 38. PKO Wrocław Maraton

20 lutego wystartowały zapisy na 38. PKO Wrocław Maraton. Królewski dystans w zmienionej formule zaplanowano na 20 września 2020 r. Limit pakietów startowych wynosi 3 tysiące.

  • Fot. 37. PKO Wrocław Maraton z 2019 r. / archiwum Wroclaw.pl

    Fot. 37. PKO Wrocław Maraton z 2019 r. / archiwum Wroclaw.pl


Tegoroczny wrocławski maraton czeka prawdziwa rewolucja. Impreza „wróci do korzeni”. Podobnie, jak w dziesięciu pierwszych edycjach Maratonu Ślężan (w latach 1983–1992), część trasy 38. PKO Wrocław Maratonu zostanie wyznaczona poza granicami Wrocławia.

Zapisy na tegoroczną edycję PKO Wrocław Maraton dostępne tutaj.

 

Biegacze wyruszą w trasę o 9.00 z Rynku w Kątach Wrocławskich, metę przekroczą zaś na torze żużlowym Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu.

Po raz pierwszy w polskim środowisku biegowym, mieszkańcy Wrocławia dostaną możliwość bezpłatnego ukończenia maratonu. Każdy z uczestników programu Nasz Wrocław 365, który zaznaczy odpowiednią opcję przy rejestracji, otrzyma zwrot kosztów udziału w 38. PKO Wrocław Maratonie po przekroczeniu linii mety.

38. PKO Wrocław Maraton

38. PKO Wrocław Maraton

Biegi i maratony / Zawody
Termin 20 września 2020 09:00

Miejsce Rynek w Kątach Wrocławskich

Zobacz

– Promujemy zdrowy tryb życia i dlatego po raz pierwszy wprowadzamy możliwość bezpłatnego uczestnictwa w maratonie dla wrocławian. Nie znam drugiego takiego miasta, które w ten sposób zachęca do biegania i aktywnego spędzenia wrześniowej niedzieli. Mamy nadzieję, że dzięki temu kolejne osoby będą decydować się do sprawdzenia swoich sił na królewskim dystansie – podkreśla Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu.

Dla wszystkich, którzy wolą poznawać Wrocław w wolniejszym, spacerowym tempie, 19 września 2020 r. odbędzie się – już po raz trzeci – WrocWalk Marathon. Zapisy na wyjątkowy spacer wystartują wkrótce. W poprzednich edycjach „spaceru na medal” maszerowało łącznie ponad 3,1 tysiąca uczestników bez ograniczeń wiekowych.

WrocWalk Marathon 2020 - spacer na medal

WrocWalk Marathon 2020 - spacer na medal

Spacery i wycieczki
Termin 19 września 2020 od 09:00 do 18:00

Miejsce Kompleks Stadionu Olimpijskiego

Zobacz

Podobnie jak dotychczas, każdy chętny po dokonaniu zapisu i uiszczeniu opłaty startowej odbierze mapę – kartę uczestnika z zaznaczonymi punktami do odwiedzenia. W każdym z nich otrzyma pieczątkę i będzie mógł zwiedzić każde z miejsc z przewodnikiem. Do wyboru będą dwie „trasy”, obie kończące się na Stadionie Olimpijskim. Tam, po okazaniu opieczętowanej karty, „spacerowicze” zostaną udekorowani pamiątkowymi medalami. Czas wędrówki ani dokładna trasa nie są mierzone.

Bieganie coraz popularniejsze

W 2019 roku w miejskich imprezach biegowych we Wrocławiu wzięło udział ponad 16,5 tysiąca osób: 10740 w 7. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie, 3151 w 37. PKO Wrocław Maratonie oraz 2636 we Wrocławskim Biegu Niepodległości. Ponad 1700 osób spacerowało natomiast podczas drugiej edycji WrocWalk Marathon.

Przed wrocławskim maratonem w 2019 r., we współpracy z MPWiK Wrocław, udało się uczynić bieganie w Stolicy Dolnego Śląska znacznie przyjaźniejsze środowisku naturalnemu: zapewniając wodę kranową ze specjalnie przygotowanych nalewaków. Dodatkowo, całkowicie wyeliminowano plastikowe kubki do podawania wody na trasie, zastępując je biodegradowalnymi. Torby plastikowe ustąpiły miejsca bawełnianym workoplecakom, a za linią mety rozdawany był napój izotoniczny w puszkach zbieranych na miejscu do ponownego przetworzenia.

W 2020 r. po raz kolejny PKO Bank Polski jest sponsorem tytularnym wrocławskiego maratonu oraz półmaratonu. Ważnym ich elementem, są realizowane przez Fundację PKO Banku Polskiego akcje charytatywne „biegnę dla…”, dzięki którym w tym roku we Wrocławiu udało się pomóc choremu Piotrowi oraz Agnieszce i Kacperkowi.

Pobierz: Imprezy biegowe 2019-2020 MCS Wrocław [PDF]Zgłoś uwagę