15-25 czerwca: zmiany w organizacji ruchu

Zakaz parkowania na ul. Zaporoskiej, zmiany związane z półmaratonem i zajęty pas na ul. Kazimierza Wielkiego. Takie m.in. zmiany w organizacji ruchu czekają kierowców między 15 a 25 czerwca.  


W ciągu najbliższych dni na terenie miasta planowane są następujące zmiany w organizacji ruchu:

Ulica Zaporoska – zakaz parkowania od 14 i 15 czerwca

Na odcinku od ul. Kruczej do pl. Powstańców Śląskich (po obydwu stronach ulicy), obowiązuje zakaz parkowania i samochody pozostawione przez kierowców mimo zakazu, zostaną odholowane na koszt
właściciela. Ma to związek z odmalowywaniem oznakowania poziomego (dla potrzeb którego ustawiono znaki B-36). 

Ulice Frycza – Modrzewskiego i Heleny Modrzejewskiej – zwiększenie puli
miejsc postojowych płatnych

Od dnia 16 czerwca na powyższych ulicach wprowadzamy opłaty na nowych odcinkach:
1. ul. Frycza – Modrzewskiego odcinek od pl. Polskiego do ul. W. Krasińskiego – parkowanie równoległe na jezdni; stawki opłat właściwe dla strefy B; liczba miejsc – 28, obsługa za pomocą dwóch parkomatów.
2. ul. Heleny Modrzejewskiej - prawa strona od wyjazdu z parkingu podziemnego NFM do ul. Świdnickiej, vis-à-vis hotelu Monopol; parkowanie prostopadłe na jezdni; liczba miejsc –15, stawki opłat – jak dla strefy B, obsługa przez jeden parkomat.

Ulica Kazimierza Wielkiego przy skrzyżowaniu z ul. św. Mikołaja

W nocy z 17/18 czerwca zostanie wdrożony kolejny etap wymiany rozjazdów i krzyżownic na skrzyżowaniu.
Wykonawca zajmie lewy pas jezdni na Kazimierza Wielkiego, na prawym zostanie wznowiony ruch kołowy.
Zakończenie prace remontowych w torowisku przewidywane jest na 24 czerwca.

Nocny Półmaraton Wrocław – zakaz parkowania i utrudnienia w ruchu kołowym

18 czerwca w związku z organizacją kolejnej edycji Nocnego Półmaratonu Wrocław na trasie biegu wystąpią czasowe ograniczenia w parkowaniu (znaki B- 36) oraz ruchu kołowym. Szczegółowe informacje na temat godzin występowania powyższych zmian tutaj

Skrzyżowanie ulic Kowalskiej i Krzywoustego

W nocy z 24/25 czerwca zostanie wdrożona nowa organizacja ruchu, polegająca na likwidacji lewoskrętu na skrzyżowaniu ul. Krzywoustego z ul. Kowalską. Od soboty 25 czerwca jadący od strony osiedla Kowale będą musieli przejechać przez wiadukt w ul. Krzywoustego i zawrócić na rondzie koło CH Korona, aby móc wjechać w ul. Krzywoustego (w stronę Warszawy). Lewoskręt zostanie zastawiony zaporą. Zmiana wprowadzona będzie na zlecenie zarządzającego ruchem.

Zgłoś uwagę