wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Z jamnikiem w walizce do zoo? Tak zwiedzający przemycają pupili na spacer po ogrodzie. To zabronione!
Do Zoo Wrocław nie można wprowadzać, wnosić, wwozić żadnych zwierząt domowych. Nawet najmniejszych i najbardziej przyjaznych Nikonova Oli / Shutterstock
Do Zoo Wrocław nie można wprowadzać, wnosić, wwozić żadnych zwierząt domowych. Nawet najmniejszych i najbardziej przyjaznych

Czy do wrocławskiego zoo można wejść z pieskiem? Absolutnie nie można, jednak goście ogrodu zoologicznego notorycznie próbują przemycić domowe zwierzęta na spacer po zoo. To nie tylko łamanie regulaminu, ale i zagrożenie dla zwierząt. Zobacz, jakie stosują metody i jakie za to grożą konsekwencje. Oto szczegóły.

Reklama

Pomysłowości gościom Zoo Wrocław w sposobach na przemycenie zwierzęcia na teren ogrodu nie można odmówić.

W katalogu przypadków tylko z ostatnich dni są:

  • york schowany w torebce na ramię. Jego właścicielka ścisnęła torebkę w momencie przechodzenia przez bramkę. Ochrona zoo wyłowiła pasażera na gapę dzięki monitoringowi;
  • mały pies upchany w koszyku po siedzeniem dziecięcego wózka;
  • jamnik w walizce. Jego właścicielka chowała psa do torby tuż przed wejściem do zoo, nieświadoma, że przygląda jej się pracownik ochrony ubrany po cywilnemu.

Zakaz wprowadzania zwierząt do Zoo Wrocław. Nawet najmniejszych

Teren Zoo Wrocław jest kontrolowany przez pracowników ochrony, którzy korzystają z rozbudowanego systemu monitoringu. Swoim zasięgiem obejmuje on także Afrykarium. Na nietypowych gości, np. psy, reagują także opiekunowie zwierząt zamieszkujących ogród zoologiczny.

Zakaz dotyczy wszystkich zwierząt domowych, bez względu na wielkość, łagodne usposobienie, zabezpieczenia w postaci smyczy, klatek i kagańców.

Wprowadzanie psa oznacza złamanie regulaminu i utratę biletu

Osoby, które wniosą lub wprowadzą na teren Zoo Wrocław, dopuszczają się złamania regulaminu. Jeśli zostaną złapane, muszą opuścić ogród zoologiczny. Nie otrzymają zwrotu pieniędzy za bilet. Zakup wejściówki to zobowiązanie do przestrzegania regulaminu placówki, a w nim wpisano bezwzględny zakaz wprowadzania, wnoszenia i wwożenia zwierząt.

Kochasz zwierzęta? Zadbaj o ich bezpieczeństwo

Szefostwo ogrodu podkreśla, że zakaz wynika z troski o bezpieczeństwo zwierząt – i tych mieszkających w Zoo Wrocław, i tych przemycanych.

– Głównym powodem niewpuszczania zwierząt domowych typu psy i koty na teren zoo, jest możliwość spowodowania niebezpieczeństwa wśród zwierząt i zwiedzających – wyjaśnia Mirosław Piasecki, dyrektor naczelny ZOO Wrocław. 

Wszyscy przedstawiciele zwierząt drapieżnych, w tym psy i koty, są naturalnymi wrogami przede wszystkim zwierząt kopytnych i ptaków, choćby to był nasz łagodny i przyjacielsko nastawiony pupil. Dzikie zwierzęta instynktownie się ich boją i łatwo wpadają w panikę, która kończy się rozbiciem o ogrodzenie.

Dyrektor naczelny ZOO Wrocław dodaje: - Zwierzęta domowe są niespokojne i niepewnie się czują w tłumie ludzi, gdzie jednocześnie dochodzą do nich zapachy i widok nieznanych zwierząt. Może to grozić zerwaniem się psa ze smyczy a jego wtargnięcie na wybieg zwierząt dzikich może skończyć tragicznie zarówno dla niego, jak i mieszkańców wybiegu.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl