wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 06:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. 2021 rokiem zielonych inwestycji we Wrocławiu
Wizualizacja parku Rędzińskiego

Blisko 60 nowych projektów, wiele zadań z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, powiększenie zielonego obszaru w mieście o 3 ha i ponad 26 mln zł przeznaczonych na realizację zielonych inwestycji – takie są plany na rozwój przyjaznego ekologicznie Wrocławia w 2021 roku.

Reklama

Ścieżki, podesty i place wypoczynkowe z elementami małej architektury w parku Świetlików na Maślicach, plac zabaw z piaskownicami w parku Tysiąclecia, rewitalizacja brochowskich skwerów, odnowienie ścieżek i placów wypoczynkowych oraz nowa mała architektura na placu Indyjskim, zieleniec na placu Mongolskim czy powiększenie parku Klecińskiego – to tylko wybrane inwestycje, które zostaną zrealizowane w stolicy Dolnego Śląska w najbliższych dwunastu miesiącach.

Zielone inwestycje w 2021 r.!

Blisko 60 nowych projektów, wiele zadań z Wrocławski Budżet Obywatelski, powiększenie zielonego obszaru w mieście o 3 ha i ponad 26 mln zł przeznaczonych na realizację tych zadań - w tym roku wspólnie z Zielony Wrocław mamy wiele planów Wszystko dla zielonego i przyjaznego ekologicznie Wrocławia Zobaczcie, jakie zielone inicjatywy szykujemy!

Opublikowany przez Prezydenta Wrocławię Jacka Sutryka Piątek, 22 stycznia 2021

– W 2021 rok mimo pandemii wchodzimy z ambitnymi planami inwestycyjnymi ZZM. Jest to szczególnie ważne w kontekście powiększania potencjału terenów zieleni dla mieszkańca czy adaptacji miasta do zmian klimatu. Zależy nam na tym, żeby wrocławianie na każdym osiedlu dysponowali terenami zieleni, z których mogliby korzystać – wyjaśnia Katarzyna Szymczak Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UMW.

Posłuchaj: Katarzyna Szymczak Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UMW

Projekt placu zabaw w parku Tysiąclecia

Miasto stawia na zieleń

Zadania WBO dominują wśród inwestycji Zarządu Zieleni Miejskich - przygotowywanych w tym roku jest ich aż 32, z czego 24 powinny trafić do realizacji. To też największa część budżetu na zielone działania - 16,4 mln zł.

Powiększenie parku Klecińskiego, fot. ZZM

Nieco mniej liczną grupę stanowią projekty wskazane przez Rady Osiedla. ZZM spodziewa się z niego wykorzystać 2,3 mln zł. W tym wypadku chodzi o 17 zadań, z których na realizację w tym roku zaplanowano 8. Najbardziej zauważalne będzie urządzanie za 450 tys. zł terenów zieleni przy ul Sztabowej, co poprzedziło  wcześniejsze wykonanie oświetlenia oraz dalsze urządzanie parku Złotnickiego.

Spośród zadań własnych ZZM planuje m.in. rewitalizację jednego ze zbiorników fosy miejskiej czy remont mostu w parku Wschodnim. Sześć nowych toalet zostanie także zainstalowanych w parku przy ul. Kolejowej. W sumie ma to być w tym roku dwanaście przedsięwzięć za 7,6 mln zł.

Sześć nowych toalet zostanie także zainstalowanych w parku przy ul. Kolejowej, fot. ZZM

– Mamy rekordowy budżet do wykonania, dlatego zielone inwestycje we Wrocławiu nie zwalniają. Obok nich jednak pamiętajmy także np. o bieżących nasadzeniach, których liczbę również chcemy zwiększać. Naszym celem jest wypełniać nasadzeniami całe obszary i zadbać o nową jakość w przestrzeni miasta – deklaruje dyrektor ZZM, Jacek Mól.

Posłuchaj: Jacek Mól, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl