wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zielona przystań za przystankiem autobusowym. Nowy skwerek na Psim Polu
Skwerek na Psim Polu zostanie ukończony w okolicy września fot. Zarząd Zieleni Miejskiej
Skwerek na Psim Polu zostanie ukończony w okolicy września

Kolejne udogodnienie dla mieszkańców Wrocławia, a dokładniej Psiego Pola. Między ulicami Litewską i Kowieńską powstaje skwerek. Zrobiona jest już nadbudowa ścieżek i nasadzenia kwiatów oraz krzewów. Prace powinny potrwać do września, a jesienią zostaną nasadzone drzewa. Skwerek powstaje przy przystanku autobusowym.

Reklama

Nowy skwerek dla mieszkańców Psiego Pola

Komfort zamieszkania w tym osiedlu stanie się jeszcze większy. Ulica Litewska jest ruchliwa, pełna betonu i asfaltu. W związku z tym powstał projekt Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego „Zielona Litewska”, który ma zmienić taki stan rzeczy.

W okolicach przystanku zieleń była nieuporządkowana. Miasto dąży do tego, aby mieszkańcy czekający na transport mogli z niej skorzystać i schronić się choćby przed upałami.
Marek Szempliński, Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu

Sporo zielonej nowości

Skwerek stanie się idealnym miejscem do tego, aby wyjść na spacer i odpocząć. Stanie w tym miejscu bowiem osiem nowych ławek, sześć koszy na odpady, a także tablica informacyjna. 60 sztuk drewnianych słupków zabezpieczy przed wjazdem na zieleniec.

Łącznie miejsce to wzbogaci się o 472 m² ścieżki o powierzchni mineralnej z obrzeżami aluminiowymi, a także o placyki z kostki kamiennej pod ławkami o łącznej powierzchni 31 mkw.

Oprócz tego na placyku stanie 39 nowych drzew, 283 sztuki krzewów i półkrzewów, byliny, trawy ozdobne, pnącza i łąka kwietna o powierzchni 260 m². Dotychczasowe trawniki przejdą rekultywację, czyli proces polegający na przywróceniu wartości użytkowych i przyrodniczych.

Za prace nad skwerkiem odpowiada Zarząd Zieleni Miejskiej. Ich koszt wynosi prawie 500 tys. zł, z czego ponad 42 tys. przeznaczone są na trzyletnią pielęgnację zieleni.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl