wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zbierają choinki - sprawdź harmonogram

Zbierają choinki - sprawdź harmonogram

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Co zrobić, gdy choinka bożonarodzeniowa się sypie, a bombki trzeba już pochować do pudełek, aby nie pospadały z gałązek?

Reklama

Najlepiej wynieść je, aby służby zabrały je jako odpad zielony. Drzewka są zabierane od 11 stycznia z punktów odbioru odpadów (wiaty śmietnikowe, miejsca ustawienia kontenerów). Choinki należy wystawić na dzień przed planowanym wywozem.

W poniedziałek, 11 stycznia, rozpocznie się kolejna już akcja odbioru choinek (tylko naturalnych) od mieszkańców Wrocławia. Świąteczne drzewka będą odbierane w cyklu tygodniowym z miejsc gromadzenia odpadów (wiat śmietnikowych, kontenerów, miejsc wystawiania worków) przez firmy, które w danym rejonie odbierają śmieci.

Drzewka należy zostawiać w miejscach gromadzenia odpadów, bez ozdób oraz stojaków. Odebrane drzewka trafią do kompostowni miejskiej. Zakończenie akcji – 11 lutego.

Trudno oszacować, ile żywych choinek kupili wrocławianie przy okazji świąt Bożego Narodzenia. Drzewka były sprzedawane w kilkudziesięciu punktach w mieście. W minionym sezonie wszystkie odebrane drzewka ważyły ok. 250 ton.

Do kiedy drzewko bożonarodzeniowe może stać w domu? Nie ma jednej daty, po której powinno się rozebrać drzewka świąteczne. Zwyczajowo przyjęły się trzy terminy, do kiedy choinki trzyma się w domach. Pierwsza data to święto Trzech Króli, obchodzone 6 stycznia. Kolejna – to przypadająca w niedzielę po Trzech Królach – Niedziela Chrztu Pańskiego. Trzeci termin – 2 lutego – kiedy obchodzone jest święto Ofiarowania Pańskiego, ustanowione na pamiątkę ofiarowania Jezusa w świątyni jerozolimskiej, które odbyło się 40 dni po narodzinach.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl