wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zamiast kontenerów ekologiczne pojemniki na odpady
Nowe miejsca na odpady, wizualizacja inwestycji źródło: Wrocławskie Mieszkania
Nowe miejsca na odpady, wizualizacja inwestycji

Na Sępolnie znikną kontenery na śmieci, a pojawią się nowoczesne i ekologiczne pojemniki na odpady, w tym także podziemne. To w ramach pilotażowego programu realizowanego przez Wrocławskie Mieszkania, który ma na celu uporządkowanie miejsc zbiórki odpadów na wrocławskich osiedlach.

Reklama

W ramach porządkowania miejsc zbiórki odpadów, na wrocławskim Sępolnie pojawią się pojemniki podziemne oraz drewniane pergole porośnięte pnączem. Tym samym znikną kontenery na śmieci, które szpecą uliczki, a w ich miejsce pojawią się nowoczesne i ekologiczne pojemniki na odpady. Będą one podzielone ze względu na rodzaj odpadów, a zastosowana technologia pozwoli uniknąć zalegania śmieci na drogach, poprawią się też walory estetyczne osiedla.

– Pojemniki podziemne są łatwe w obsłudze. Komory pojemników wkopywane są w ziemię. Są one odpowiednio izolowane od wilgoci i podchodzeniu wód podziemnych. Dzięki temu nie będzie dochodzić do procesów fermentacji odpadów i nie będzie czuć nieprzyjemnego zapachu – mówi Katarzyna Galewska z Wrocławskich Mieszkań.

Śmietniki podziemne -wizualizacje, źródło: Wrocławskie Mieszkania

Z kolei drewniane pergole będą służyły jako wiaty dla odpadów zielonych. Będą miały lekką, ażurową zabudowę.

– Wiaty te doskonale wkomponują się w otaczający teren. Wato pamiętać, że na Sępolnie mieszkańcy mają ogródki przydomowe, przy których pielęgnacji powstają tzw. odpady zielone, np. liście czy skoszona trawa. Liczymy, że będą je w pełni wykorzystywać – dodaje Katarzyna Galewska.

Nowe miejsca na odpady - wizualizacja inwestycji, źródło: Wrocławskie Mieszkania

Koncepcja organizacji miejsc zbiórki odpadów na Sępolnie uzgadniana była z Miejskim Konserwatorem Zbytków oraz przedstawicielami Rady Osiedla i mieszkańcami. Tego typu pojemniki Wrocławskie Mieszkania postawiły już np. we wnętrzu ulic: Prądzyńskiego i Komuny Paryskiej.

Pilotażowy program rozpocznie się jeszcze w tym roku. Docelowo w części południowej osiedla powstanie 55 takich miejsc. W tym roku pojawią się pierwsze z nich. Na I etap prac miasto przeznaczy 500 tys. złotych.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl