wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wspólne zbieranie śmieci - Ekosystem da worki, rękawice i odbierze odpady
źródło: pixabay.com

Planujecie wspólnie z sąsiadami lub przyjaciółmi sprzątanie swojej okolicy? Zgłoście się do wrocławskiego Ekosystemu po rękawiczki i worki. Podajcie też miejsce i dzień akcji, by odebrano zebrane przez Was śmieci.

Reklama

Akcje wspólnego zbierania śmieci, to idealny pomysł na pożyteczne spędzanie wolnego czasu. Szczególnie wiosną i latem. W tym okresie bowiem nie brakuje miejsc, gdzie są one porozrzucane – zarówno w mieście, jak i na jego obrzeżach. Na szczęście są też chętni, którzy organizują akcje sprzątania swojej okolicy czy terenów rekreacyjnych często odwiedzanych przez wrocławian. Do tego typu działań zachęca wrocławski Ekosystem, oferując swoje wsparcie.

- Wszystkim chętnym grupom przekażemy rękawiczki oraz worki, które będą do odbioru w PSZOK przy ul. Kazimierza Michalczyka 9. Wystarczy się do nas zgłosić i podać teren, na którym będzie się sprzątać. Po zakończeniu akcji przyjedziemy na wskazane miejsce i od razu zabierzemy zebrane śmieci – wyjaśnia Dorota Witkowska z Ekosystemu.

Chętni mogą pisać na adres mailowy: [email protected] W wiadomości należy podać m.in. termin akcji (dzień i przedział godzinowy), miejsce odbioru śmieci z możliwością dojechania samochodem oraz numer telefonu organizatora, a także orientacyjną liczbę potrzebnych rękawiczek i worków.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl