Link do strony www.wroclaw.pl

  Wrocławskie Serce dla Zwierząt wręczone. Poznajcie laureatów 6. edycji miejskiego odznaczenia

  To honorowe miejskie odznaczenie można otrzymać tylko raz, ale – i tak już w historii Wrocławskiego Serca dla Zwierząt się zdarzyło – może ono trafić do nie jednego, a dwóch laureatów. Miło nam więc poinformować, że zwycięzcami w roku 2021 zostali ex aequo Fundacja Pręgowane i Skrzydlate oraz Towarzystwo Herpetologiczne NATRIX.

  Jak zwykle, laureaci odebrali dyplomy i nagrody rzeczowe na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice fot. Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl
  Jak zwykle, laureaci odebrali dyplomy i nagrody rzeczowe na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice

  Swojego laureata wybrali również internauci. Tym razem ich sympatia skierowała się w stronę Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu, które – podobnie jak pozostali nominowani, czyli Sandra Surzyn, Marta Janicka, Grażyna Turant-Witkowska oraz Grupa Pomocy Zwierzętom RATUJ – otrzymało także wyróżnienie w tegorocznej edycji Wrocławskiego Serca dla Zwierząt.

  Czytaj więcej: Kandydaci do Wrocławskiego Serca dla Zwierząt 2021

  „Tablica” honorowa się zapełnia

  Ceremonia odsłonięcia kolejnej tabliczki, na której uwiecznieni zostali tegoroczni zdobywcy miejskiego oznaczenia, odbyła się jak zwykle na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych na Partynicach 27 listopada br. Była może mniej okazała niż poprzednie uroczystości, ale równie wesoła, a dla laureatów emocjonująca, gdy oprócz odznaczeń i dyplomów odbierali rtakże nagrody rzeczowe.

  Wrocławskie Serce dla Zwierząt 2021

  Wszystkie nagrody wręczyła w imieniu Kapituły jej przewodnicząca Barbara Borzymowska (po lewej), fot. Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl

  Główni laureaci – Fundacja Pręgowane i Skrzydlate oraz Towarzystwo Herpetologiczne NATRIX otrzymali, kolejno – spory, składany transporter, który zapewne przyda się dla podopiecznych Fundacji, oraz terrarium, w którym schronienie mogą znaleźć odnalezione we Wrocławiu przez wolontariuszy NATRIX gady czy płazy.

  Wrocławskie Serce dla Zwierząt 2021

  fot. Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl

  Nagrodzone przez internautów MPK również zdobyło transporter – np. dla odnalezionych przez motorniczych na ich trasach bezdomnych kociaków – jak znalazł. Wszyscy odznaczeni i wyróżnieni otrzymali także okolicznościowe podarunki od miasta oraz karmę dla zwierzaków.

  Wrocławskie Serce dla Zwierząt, MPK

  Prezes MPK Krzysztof Balawejder (po lewej) zapewnił, że ten transporter trafi w odpowiednie ręce i na pewno sprawdzi się w działaniu na rzecz miejskich zwierzaków, fot. Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl 

  Laureaci Wrocławskiego Serca dla Zwierząt 2021

  Odznaczeni ex aequo:

  Nagroda Internautów: 

  Wyróżnienia:

  Wrocławskie Serce dla Zwierząt, laureaci 2021

  Z Sercem na dłoni – gratulujemy!, fot. Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl

  W tym roku Kapituła odznaczenia pracowała pod kierunkiem Barbary Borzymowskiej – rzeczniczki ds. zwierząt w Urzędzie Miejskim Wrocławia, w składzie: prof. Andrzej Wiszniewski – miłośnik zwierząt i donator organizacji pomagającym różnym zwierzętom nie tylko we Wrocławiu, Zofia Białoszewska – była dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu, Marcin Wierzba – zoopsycholog, instruktor szkolenia psów, Angelika Wiwatowska – Straż Miejska Wrocławia i Małgorzata Wieliczko – portal www.wroclaw.pl

  Zwierzaki są im wdzięczne, my także będziemy

  Dziękujemy wszystkim (w tym głównie osobom zgłaszającym kandydatów do kolejnej edycji odznaczenia), którzy przyczynili się do tego, że wrażliwi na los zwierząt w naszym mieście i okolicach ludzie (często anonimowi dla większości z nas, mimo że wykonują naprawdę fantastyczną, bezinteresowną pracę) zostali zaprezentowani i docenieni. 

  Zdajemy sobie sprawę, że takich wspaniałych, niosących pomoc zwierzętom osób, stowarzyszeń, fundacji czy instytucji jest we Wrocławiu znacznie więcej. Nie wszyscy jednak lubią się chwalić swoimi dokonaniami, uważając je za normalny odruch serca, otwartego na niedolę naszych braci mniejszych.

  Dlatego liczymy w tym miejscu na wszystkich wrocławian – naszych czytelników, że za rok, przy okazji 7. edycji Wrocławskiego Serca dla Zwierząt, zgłoszą nam kolejnych kandydatów do odznaczenia, a miasto podziękuje za ich trud i wielkie serca.

   

   

  Przejdź do funpage Zielony Wrocław na stronie Facebook