wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Twoje dziecko może gotować pod okiem profesjonalnych szefów kuchni! [KONKURS]
W ramach konkursu WroCHEF, najmłodsi mogą podszkolić swoje umiejętności pod okiem prawdziwych mistrzów. Na zdjęciu Amedeo Menale, szef kuchni w restauracji Aula fot. Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl
W ramach konkursu WroCHEF, najmłodsi mogą podszkolić swoje umiejętności pod okiem prawdziwych mistrzów. Na zdjęciu Amedeo Menale, szef kuchni w restauracji Aula

Twoje dziecko połknęło bakcyla do gotowania? Poznaj konkurs, w którym może rozwinąć swoje kulinarne umiejętności! Miasto Wrocław zaprasza do udziału w konkursie WroCHEF – skierowanym do młodych wrocławian z pasją do gotowania.

Reklama

Konkurs WroCHEF. Jak się do niego zgłosić?

Zadaniem konkursowym jest stworzenie przepisu na danie bezmięsne, z wykorzystaniem sezonowych warzyw czy owoców i prezentacja go w formie wideo, graficznej lub plastycznej.

Zgłoszenie należy przesłać przez formularz.

Trzech najlepszych uczestników konkursu trafi do trzech restauracji: AULA, Dinette i Umami. Tam pod okiem profesjonalnych szefów kuchni stworzą danie inspirowane ich daniem konkursowym. Kucharze podpowiedzą, jak – nawet z prostego dania, które może przygotować dziecko – stworzyć danie iście restauracyjne. Efekt finalny trafi także do menu wspomnianych restauracji, gdzie wrocławianie będą mogli spróbować go przez jeden weekend. 

Warsztaty kulinarne z laureatkami Masterchefa

Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego nagród jest więcej. Okazją do liźnięcia kulinarnej wiedzy połączonej z praktyką będą także warsztaty kulinarne: z Natalią Gmyrek, finalistką 6-stej edycji programu Masterchef oraz z Julką Cymbaluk, zwyciężczynią 2-giej edycji Masterchef Junior.  

Konkurs organizowany jest przez Urząd Miejski Wrocławia w ramach projektu FoodSHIFT2030, finansowanego z programu UE „Horyzont”. Partnerami są Zespół Szkół nr 3 we Wrocławiu, restauracja Bernard oraz Wrocławska Rada Gastronomii. 

Zgłoszenia przyjmowane są do 26 września. Nie zwlekajcie!

W związku z licznymi zapytaniami postanowiliśmy rozszerzyć konkurs WroCHEF na wszystkie wrocławskie szkoły podstawowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl