wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wielki przyjaciel zwierząt będzie miał swojego krasnala. Trwa zrzutka na figurkę upamiętniającą wrocławianina
Marcin Wierzba archiwum prywatne
Marcin Wierzba

Marcin Wierzba był nauczycielem biologii, zoopsychologiem, prowadził szkolenia psów, przez wiele lat był związany z Centrum Przyjaznych Relacji Ludzie-Zwierzęta Biura Wrocław Bez Barier Urzędu Miejskiego. Jego znajomi chcą upamiętnić przyjaciela – trwa zbiórka pieniędzy na figurkę Wrocławskiego Krasnala poświęconego Marcinowi Wierzbie.

Reklama

Marcin Wierzba prowadził także zajęcia dla studentów na tematy dotyczące relacji ludzie – zwierzęta, psychologii zwierząt, edukacji i terapii w asyście zwierząt. Ze swoimi zwierzętami odwiedzał szkoły, domy pomocy społecznej, szpitale i hospicja.

Zmarł jesienią 2021 r. w wieku 50 lat.

Krasnal dla przyjaciela zwierząt

Przyjaciele Marcina Wierzby chcą upamiętnić wyjątkowego wrocławianina. Wymyślili, że przy schronisku dla bezdomnych zwierząt stanie figurka krasnala Marcina, wielkiego Przyjaciela Psów i Wszystkich Zwierząt. W serwisie zrzutka.pl uruchomili zbiórkę pieniędzy na przygotowanie krasnala.

- Zachęcamy wszystkich, którym spodobał się pomysł, do pomocy w jego realizacji. Wrocławski Krasnal - Marcin będzie opiekował się Zwierzętami, symbolizując to, czemu całe swoje życie poświęcił nasz Wspaniały Przyjaciel – piszą w apelu znajomi Marcina Wierzby.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl