wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Urocze giganty na obiedzie! Zobacz, czym zajadają się manaty z wrocławskiego Afrykarium (ZDJĘCIA)

Najchętniej jedzą sałatę, buraki i brokuły, a potrafią ważyć nawet 600 kg! Zobaczcie na zdjęciach, z jaką gracją manaty z wrocławskiego Afrykarium pochłaniają swoje ulubione warzywa. Ich obiady można tam podpatrywać codziennie o godz. 12:30 podczas pokazowego karmienia, bez względu na pogodę.

Reklama

Pokazowe karmienie manatów w zoo we Wrocławiu

Pogoda za oknem cały czas się zmienia, a pokazowe karmienia manatów pozostają bez zmian. Wrocławskie Afrykarium zaprasza na nie codziennie o godz. 12:30.

„Warto zobaczyć na własne oczy, z jaką gracją i apetytem manaty zabierają się do jedzenia. Brzegowce te są roślinożercami, a w skład ich diety wchodzi około 60 gatunków roślin wodnych. W zoo najchętniej wcinają sałatę, buraki czy brokuły. Poza tym jedzą też paprykę, kalafiory i zielonkę z kukurydzy” – pisze na Facebooku wrocławskie zoo.

Zobacz w galerii zdjęcia manatów z Afrykarium

Jak podaje wrocławskie zoo, manaty codziennie konsumują równowartość od 4 do 10 proc. masy swojego ciała, a ważą nawet 600 kg! Warto dodać, że są to jedne z najrzadszych, zagrożonych wyginięciem zwierząt, których hodowlę zachowawczą prowadzą ogrody zoologiczne. W naturze żyją do 28 lat.

We Wrocławiu mieszkają od października 2014 roku. To wtedy przyjechali do nas bracia bliźniacy – Armstrong i Gumleo z duńskiego Odense. Dwa lata później dołączyły do nich partnerki z dalekiego Singapuru.

Co ciekawe, pierwszy manat pojawił się w naszym ogrodzie zoologicznym jeszcze w czasach Breslau - w 1934 r. Ówczesny dyrektor dr H. Honigman zakupił młodą samicę manata amazońskiego, która przybyła do zoo 6 sierpnia. Była to wtedy duża sensacja.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o pokazowych karmieniach w zoo we Wrocławiu

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl