wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 06:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rusza kampania #dzielesiezielenia

Dzisiaj ruszyła kampania #dzielesiezielenia, która ma zachęcać wrocławian do zazieleniania swojego otoczenia. Jej głównym punktem było zasadzenie „Drzewa Mocy”. Ambasadorem akcji jest himalaista Adam Bielecki.

Reklama

–  Zazielenianie otoczenia nie jest takie trudne, robimy to na co dzień. Chcemy za pomocą social mediów pokazać jak to robić, gdzie można legalnie sadzić, z kim współpracować. Chcemy też pokazać dobre praktyki i przykłady jak to robiono wcześniej – mówił prezes fundacji Dotlenieni, Marek Kołkowski.

Głównym punktem konferencji było zasadzenie ''Drzewa Mocy'', które stanęło w innowacyjnej, mobilnej donicy, dzięki czemu może zmieniać swoje położenie i jest dostosowane do różnych lokalizacji we Wrocławiu. Jest to pierwsza tego rodzaju inwestycja, ale nie ostatnia. ''Drzewa Mocy'' to  przyszłoroczny cykl wiosennych rodzinnych spotkań, na których fundacja Dotlenieni będzie pokazywać jak zazieleniać najbliższe otoczenie. Dla dzieci  będą odbywały się konkursy i zabawy ekologiczne. Kluczową atrakcją będą takie jak pokazane dzisiaj instalacje w formie ogromnej artystycznej donicy i posadzonego w niej drzewa. Będą one stały w pobliżu największych ciągów komunikacyjnych w okresie wiosna – jesień 2019.

Gośćmi honorowymi spotkania był m.in. wiceprezydent Wrocławia - Maciej Bluj i ambasador kampanii, polski himalaista - Adam Bielecki. Po części oficjalnej odbyły się warsztaty podczas których dzieci mogły poznać tajniki sadzenia roślin, a tym samym poszerzyć swoją wiedzę na temat ekologii i dbałości o środowisko. Tego typu zajęcia również były zapowiedzią większego projektu. Pomiędzy listopadem, a grudniem 2018 do wrocławskich szkół, które wyrażą chęć wzięcia udziału w tym zielonym projekcie zostanie dostarczony pakiet składający się z poradnika "Zielona Rodzina” oraz rośliny. Na podstawie "Zielonego Scenariusza Lekcyjnego" zostaną przeprowadzone zajęcia, w trakcie których dzieci dowiedzą się jak sadzić rośliny, jak wykorzystać gazetę do zrobienia tymczasowej doniczki i co jest potrzebne, żeby roślina pięknie rosła.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl