wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rozwiąż QUIZ! Co to za zwierzę?
Lwiatka złotogłowa z wrocławskiego zoo zoo Wrocław
Lwiatka złotogłowa z wrocławskiego zoo

Kochacie zwierzęta? Często bywacie w zoo i sporo wiecie na temat jego mieszkańców? Mamy dla was QUIZ. Spójrzcie na zdjęcie i zgadnijcie, co to za zwierzę. Łatwo nie będzie. Tylko najlepsi zdobędą 100 procent punktów. Podpowiadamy, że wszystkie zwierzęta z naszego quizu można spotkać we wrocławskim ogrodzie zoologicznym. Zapraszamy do zabawy!

Reklama

Interesuje Was świat przyrody? Lubicie zwierzęta i często bywacie w zoo? Ten quiz nie powinien sprawić wam kłopotu. Pytamy w nim o zwierzęta, które można zobaczyć we wrocławskim ogrodzie zoologicznym. Większość z nich to w naturze gatunki zagrożone wyginięciem. Rozwiążcie nasz QUIZ! Powodzenia!

Wrocław jest ważnym punktem w światowym systemie ratowania zagrożonych gatunków. Maluchy urodzone w naszym mieście zasilają hodowle zachowawcze na całym globie. W 2016 wrocławskie zoo powołało do życia Fundację DODO, której misją jest wspieranie ochrony gatunków ginących i zagrożonych wyginięciem w Polsce i na świecie w środowiskach ich naturalnego występowania oraz w hodowli zachowawczej.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl