4. Rozwiąż QUIZ! Tak się mówi we Wrocławiu. Znasz te nazwy?

Linowiec, Pedet, Kameleon, Sedesowce czy Grunwald - wrocławianie, szczególnie ci z długim stażem, kojarzą te nazwy. Znasz nasze miasto od podszewki? Świetnie orientujesz się w nazwach i określeniach różnych miejsc? Wiesz, jak się o nich mówi we Wrocławiu? Ten QUIZ nie powinien sprawić ci kłopotu. Ale tak łatwo nie będzie. Tylko najlepsi zdobędą 16/16 punktów. Powodzenia!

Każde miasto ma swoje, często potoczne, określenia na różne miejsca, które świetnie znają autochtoni, ale już turyści czy nowi mieszkańcy - niekoniecznie. I nie chodzi tu o gwarę, tylko o zwroty i nazwy charakterystyczne dla danej miejscowości.

Wałbrzych ma swoją Palestynę, Legnica Kabewiak i Broadway, Leszno Alaskę. Brzmi tajemniczo? Nie dla mieszkańców z długim stażem i dużą wiedzą o mieście. Wrocławianie też mają wiele takich nazw i powiedzeń związanych ze stolicą Dolnego Śląska. Znacie je?

Sprawdźcie się w naszym quizie! Tylko najlepsi zdobędą komplet punktów. Kliknijcie w przycisk, żeby przejść do QUIZU!

Powiększ obraz: Wrocławski Trzonolinowiec bywa też nazywany Wisielcem albo Linowcem Tomasz Hołod
Wrocławski Trzonolinowiec bywa też nazywany Wisielcem albo Linowcem