wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Przesadzarnia – pierwsza lecznica dla roślin w Polsce
Przesadzarnia to przestrzeń warsztatowa dla miłośników roślin fot. Miłosz Jarosiewicz
Przesadzarnia to przestrzeń warsztatowa dla miłośników roślin

We Wrocławiu została otwarta Przesadzarnia. Miejsce, które powstało z myślą o pielęgnacji roślin domowych, znajduje się przy ul. Szybkiej na Przedmieściu Oławskim. To właśnie tu mieszkańcy mogą przesadzić swoje rośliny i zatroszczyć się o nie pod czujnym okiem ekspertów.

Reklama

Do Przesadzarni może przyjść każdy, kto chce skorzystać z pomocy fachowców. Pracownicy nie tylko przesadzą rośliny do starannie dobranego, odpowiedniego podłoża, ale również wesprą w walce z chorobami i szkodnikami. W ofercie Przesadzarni można znaleźć wysokiej jakości dedykowane mieszanki ziemi do kilkudziesięciu gatunków roślin czy specjalistyczne opryski. Co istotne, na miejscu dostępne są także wszelkie niezbędne akcesoria, nawozy i pozostałe przydatne środki. Rośliny można więc przesadzić samodzielnie, płacąc jedynie za zakupione materiały.

– Oprócz codziennej pomocy ze szkodnikami czy chorobami, bardzo ważną częścią naszej działalności jest doradztwo. Zależy nam na tym, żeby klienci opanowali podstawy pielęgnacji roślin i wiedzieli jak zapobiec różnym sytuacjom. Chcemy odczarować mit, że ktoś nie ma ręki do roślin. Wierzymy, że u nas można nabyć odpowiednią wiedzę, a do tego przyjemnie spędzić czas – mówi Miłosz Jarosiewicz, właściciel Przesadzarni i Małej Szklarni.

Miejsce dla każdego roślinomaniaka

Przesadzarnia to projekt autorstwa zespołu Małej Szklarni, którego sklepy można znaleźć przy ul. Wincentego Stysia 39 we Wrocławiu i w Krakowie. „Mała Szklarnia to miejsce dla każdego roślinomaniaka” – czytamy na stronie internetowej sklepu. Wydaje się, że także Przesadzarnia świetnie wpisuje się w tę definicję.

– Przez ponad dwa lata obecności w branży wysłaliśmy niemal 100 tysięcy roślin. Każdego dnia rozmawiamy z miłośnikami roślin i odpowiadamy na mnóstwo pytań. Można by rzec, że mamy taki standardowy ich zestaw – klienci często proszą o przesadzenie czy wyleczenie roślin. Stąd pomysł na dedykowaną przestrzeń warsztatową – opowiada Miłosz Jarosiewicz. 

Lokal przy ul. Szybkiej 1B/B będzie otwarty od wtorku do piątku w godz. 13.00 – 19.00 i w soboty w godz. 11.00 – 17.00. Usługa przesadzania i leczenia wyceniana jest indywidualnie na miejscu. Ceny zaczynają się od 10 zł przy mniejszych roślinach.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl