wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Klimat i przyroda
  4. Program Fair Local Green Deal
  5. Projekt Fair Local Green Deal zbliża się ku końcowi
Warsztaty Fair Local Green Deal, Wrocław, 26 maja 2023. Zdjęcie ilustracyjne Maciej Wołodko
Warsztaty Fair Local Green Deal, Wrocław, 26 maja 2023. Zdjęcie ilustracyjne

Fair Local Green Deal to projekt, którego celem jest wdrożenie postanowień Europejskiego Zielonego Ładu na poziomie lokalnym. Wrocław, wraz z czterema innymi europejskimi miastami (Gandawa, Walencja, Vitoria-Gasteiz i Łódź) stoi przed próbą przekształcenia wyzwań klimatycznych oraz środowiskowych w szanse. Liderem projektu jest organizacja ICLEI, a finansowany jest przez fundację Porticus.

Reklama

We Wrocławiu podczas wdrażania założeń Europejskiego Zielonego Ładu na poziomie lokalnym pochylamy się nad tematami związanymi z żywnością - dbaniem o bezpieczeństwo żywnościowe, skracaniem łańcuchów dostaw, zdrowym i rozsądnym odżywianiu z poszanowaniem dla żywności, czy odporności żywnościowej. Tematyka projektu łączy się również z przystąpieniem przez Wrocław w 2022 roku do Paktu Mediolańskiego, czyli paktu o miejskiej polityce żywnościowej. Owocem projektu będzie podpisanie przez mieszkańców zobowiązania, związanego z wypracowanymi podczas warsztatów postanowieniami.

Poniżej szkic zobowiązania przygotowany w oparciu o pomysły i wiedzę zdobyte podczas warsztatów z mieszkańcami. Zobowiązanie zostanie podpisane podczas ostatnich warsztatów w październiku. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Posłuchaj podcastu

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl