wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Powstaje zieleniec przy ul. Polaka
Zieleniec przy ul. Polaka źródło: ZZM
Zieleniec przy ul. Polaka

Trwają nasadzenia na nowym zieleńcu przy ul. Polaka. Zarząd Zieleni Miejskiej posadzi tam kilkadziesiąt kolorowych kwiatów, dominować jednak będą ambrowce, czyli liściaste drzewa nieczęsto spotykane w Polsce.

Reklama

To będzie bardzo kolorowy zieleniec na wrocławskim Śródmieściu. Powstaje na rondzie spełniającym wcześniej funkcje wyłącznie komunikacyjne. Wiosną rozkwitnie tam wiele kwiatów m.in. na: niebiesko, żółto i fioletowo. Wśród nich znajdzie się czosnek olbrzymi, szałwia, szałwia omszona, ostnica cieniutka, róża żółta, czy liliowiec.

Dominować jednak będą dwa ambrowce – liściaste drzewa, które swoim wyglądem przypominają dęby lub buki. Szczególnie dorodnie wyglądają jesienią.

Prace przy zieleńcu przy ul. Polaka, źródło: ZZM

– Nasze drzewa zwykle mają obwód do 18 cm, tutaj posadziliśmy jednak od razu większe, o obwodzie miedzy 25-30 cm, żeby od razu górowały na nowym zieleńcu, w tej mocno zurbanizowanej okolicy – mówi Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu. – Nowe nasadzenia nawiązują też do urządzanego niedawno w sąsiedztwie parku kieszonkowego, który mieści się u zbiegu ulic: Ładnej, Reja i Szczytnickiej – dodaje.

Koszt urządzenia zieleńca na ul. Polaka to ponad 100 tys. złotych. 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl