wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 18°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Po świętach nie wyrzucaj choinki – podziel się

Redakcja www.wroclaw.pl,
zdjęcie ilustracyjne wroclaw.pl
zdjęcie ilustracyjne

Jeśli wasza choinka stoi w donicy, bez uciętych korzeni, możecie ją posadzić w swoim ogrodzie, a jeśli jest to niemożliwe, mamy dla was rozwiązanie!

Reklama

Zarząd Zieleni Miejskiej wspólnie z czterema Radami Osiedli: Maślice, Psie Pole – Zawidawie, Tarnogaj i Lipa Piotrowska uruchamia punkty wymiany świątecznych drzewek.

W niedzielę 13 stycznia 2019 r. przynieście swoją choinkę:

a będzie tam mogła znaleźć nowego właściciela.

Rady zapewnią gorące napoje, a ZZM wesprze przyjmujących choinki wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji drzewek.

Przyłączcie się do akcji wymiany świątecznych drzewek

Jeśli nie możecie przynieść choinki do punktu w niedzielę 13 stycznia, podzielcie się drzewkiem świątecznym w inny sposób:

Pamiętajcie! Aby choinka przyjęła się w gruncie, musi mieć korzenie, nie może przebywać zbyt długo w ciepłym pomieszczeniu i nigdy przy kaloryferze.

Odbiorą firmy wywożące odpady zielone i zmieszane

Żywą, ale ciętą choinkę lub sztuczne drzewko odbierają firmy wywożące odpady zielone i zmieszane. Odpady zielone są odbierane przez cały rok. Dlatego choinkę po świętach wystarczy zostawić przy wiacie śmietnikowej lub kontenerze na odpady.

Wcześniej warto sprawdzić harmonogram odbioru odpadów zielonych na stronie EkoSystemu.

A co ze sztucznym drzewkiem? Mimo że takie choinki wymienia się rzadziej, zużyte już drzewko wystarczy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Gdy jest duże, może trafić do pojemnika na odpady wielkogabarytowe. Harmonogram podstawienia kontenerów można sprawdzić na stronie EkoSystemu.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl