wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Place zabaw w parkach i na zieleńcach: Pojawią się nowe urządzenia
Nowe urządzenia zastąpią m.in. te na placu zabaw w parku na Gaju, już zresztą zdemontowane Fot. ZZM
Nowe urządzenia zastąpią m.in. te na placu zabaw w parku na Gaju, już zresztą zdemontowane

Ok. 30 nowych zabawek dla dzieci pojawi się wkrótce na placach zabaw zlokalizowanych na zielonych terenach w mieście. Zarząd Zieleni Miejskiej rozstrzyga właśnie przetarg na wymianę urządzeń za kwotę ok. 400 tys. złotych.

Reklama

Warownia, stacja kosmiczna, domek z oknami, tunel z funkcją wspinaczki, stolik z blatem do gry w chińczyka, zestaw ścianek linowych z elementami do wspinaczki czy huśtawki, karuzele oraz bujaki sprężynowe - nowe urządzenia staną wkrótce na placach zabaw we wrocławskich parkach.

ZZM przeprowadzi, jak co roku, wymianę najbardziej zużytych urządzeń.

Parki, zieleńce, lasy

– Poza urządzeniami: twister morski i warownia, które zastąpią już zdemontowana zjeżdżalnię na Gaju, nowe wyposażenie do zabaw dla dzieci zostanie zamontowane na zieleńcu przy Stanisławowskiej i w parku Grabiszyńskim – mówi Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Podobny twister morski będzie atrakcją dla dzieci bawiących się na placu zabaw w parku na Gaju

Na zieleńcu przy Stanisławowskiej staną ścianki linowe, panele do gier i domek z ławkami, przy placu Westerplatte - bujak sprężynowy, na zieleńcu przy ul. Centralnej - tunel z drabinką i huśtawkę wagową, czyli popularną równoważnią, natomiast na skwerze przy ul. Stacyjnej - poza tradycyjnymi huśtawkami, zestaw "pociągów".

Na placu zabaw na Wyspie Bielarskiej będą nowe huśtawki, także dla rodzica z dzieckiem, a w parku Zachodni, zestaw "stacja kosmiczna" i karuzela. W parku Skowronim będzie można korzystać z zestawu z drabinkami, domkami i zjeżdżalniami, w Lesie Osobowickim i Sołtysowickim z nowych huśtawek.

– To jednak nie wszystko, gdyż już szykujemy także przetarg na naprawy placów zabaw, a ponadto kolejne place powstają w ramach naszych zielonych inwestycji – dodaje Szempliński.

Place zabaw będą doposażane w tym roku.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl