wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Ogród deszczowy w 3 krokach

Bartosz Moch,

Wybierz rynnę, z której będziesz czerpać wodę oraz przelicz powierzchnię dachu skierowaną do wybranej rynny. Przyjmuje się, że optymalna wielkość ogrodu deszczowego to 6% wielkości dachu czyli przy 100 m2 dachu, Twój ogród będzie miał 6 m2. Bezpieczna odległość to min. 30 cm od ściany budynku.

Reklama

KROK I – Oszacuj wielkość ogrodu i wybierz jego lokalizację

Wybierz rynnę, z której będziesz czerpać wodę oraz przelicz powierzchnię dachu skierowaną do wybranej rynny.  Przyjmuje się, że optymalna wielkość ogrodu deszczowego to 6% wielkości dachu czyli przy 100 m2 dachu, Twój ogród będzie miał 6 m2. Bezpieczna odległość to min. 30 cm od ściany budynku.

KROK II – Wybierz rośliny oraz pozostałe materiały

Pamiętaj, że rośliny muszą być odporne i na susze i na zalania. Wśród najbardziej popularnych są min.: turzyce, paprocie, mięta, niezapominajka i jeżówka.  Są to rośliny hydrofitowe, które zatrzymują zanieczyszczenia z pobranej przez siebie wody, np. metale ciężkie oraz związki białkowo-tłuszczowe.

KROK III - DIY – Zrób to sam i pielęgnuj

Rośliny hydrofitowe odpowiednie do ogrodów deszczowych

Posłuchaj podcastu

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl