wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Odnowiony plac zabaw przy ul. Wałbrzyskiej

Zarząd Zieleni Miejskiej zrealizował projekt doposażający plac zabaw przy ul. Wałbrzyskiej. Odtworzono urządzenia dla dzieci młodszych, a także naprawiono urządzenia siłowni terenowej.

Reklama

Teren placu zabaw przy ulicy Wałbrzyskiej został przekazany przez Wydział Oświaty (dawniej był to plac przynależący do Szkoły Podstawowej) do Zarządu Zieleni Miejskiej na przełomie 2016 i 2017 roku. Wówczas, z uwagi na zły stan techniczny urządzeń - już po formalnym przekazaniu terenu - ZZM zdemontował urządzenia.

Następnie, w 2018 roku, przy współpracy z Radą Osiedla Klecina, został złożony wniosek do programu Podwórko Talentów NIVEA, jednak pomimo ogromnego zaangażowania, nie uzbierano wystarczającej liczby głosów. Co prawda projekt nie został sfinalizowany w ramach konkursu, jednak ZZM podjął decyzję o doposażeniu placu zabaw i odtworzeniu tych urządzeń, które były w I części placu zabaw - dedykowanym dla dzieci młodszych, w ramach zadań własnych, co udało się zrealizować w 2019 roku.

Na placu zabaw przy ulicy Wałbrzyskiej ponownie dzieci mogą korzystać z lokomotywy, małego zestawu ze zjeżdżalnią i piaskownicy. Ponadto, odtworzono nawierzchnię bezpieczną dla strefy zabaw i naprawiono urządzenia siłowni terenowej. Lokalizacja i rozstawienie wszelkich urządzeń zabawowych jest analogiczne do dawnego wyposażenia.

– Prosimy, aby plac zabaw zlokalizowany przy ulicy Wałbrzyskiej wykorzystywać zgodnie z przeznaczeniem. Dotarło do nas wiele zgłoszeń informujących nas o nagannym zachowaniu osób, korzystających z tego terenu, które pozostawiają szkło, butelki i niedopałki. Szkoda by było, gdyby odrestaurowany i doposażony plac został zniszczony w tak krótkim czasie po zakończeniu zrealizowanego projektu – mówią w Zarządzie Zieleni Miejskiej.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl