wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 27°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocław sadzi pnącza na terenach szkół i przedszkoli

Bartosz Moch,
Fot. UMW

Departament Zrównoważonego Rozwoju UMW zainaugurował program sadzenia pnączy na terenie wrocławskich placówek oświatowych. Zajmują niewiele miejsca, szybko rosną i mają zdolność do pochłaniania zanieczyszczeń oraz produkcji tlenu. To jedno z wielu działań w ramach kampanii „Wrocław Bez Smogu”.

Reklama

W pilotażowej serii nasadzeń udział bierze dziewięć placówek. Znajdują się one na terenie tzw. miejskiej wyspy ciepła. Pnącza, m.in. winobluszcz tworzą zielone miejsca odpoczynku, zatrzymują pyły atmosferyczne i tłumią hałas. Jedną z placówek, biorących udział w programie, jest Szkoła Podstawowa nr 108 przy ul. Chrobrego.

– Te z pozoru niewielkie zadania mają bardzo duży wpływ na powietrze, którym oddychamy. To dopiero początek. Chcemy w przyszłym roku kontynuować program na większą skalę, nie tylko na terenach placówek oświatowych – powiedział wiceprezydent Wrocławia Adam Zawada.

Wiceprezydent Wrocławia Adam Zawada zapowiada dalszy rozwój programu nasadzeń w placówkach oświatowych. Fot. UMW

Zgodnie z ofertą projektu dotlenieni.org, w ramach zadania rośliny są sadzone wspólnie z edukatorami przy udziale dzieci i nauczycieli. Dla uczniów to okazja, by dowiedzieć się, dlaczego ważne jest zazielenianie otoczenia. Wolontariusze pokazują również, jak prawidłowo sadzić i pielęgnować rośliny.

Lista placówek, które biorą udział w tegorocznej akcji:

Czytaj także: Wrocław Bez Smogu

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl