wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Park kieszonkowy na parkingu MPK prawie gotowy [ZDJĘCIA]

Janusz Krzeszowski,
fot. MPK Wrocław

W ciągu kilku najbliższych tygodni ma zakończyć się urządzanie parku kieszonkowego na parkingu budynku administracji MPK przy ul. Prusa. Oprócz zieleni i ławek zostaną zamontowane tam karmniki dla ptaków i powstanie społeczny ogród warzywny. Nowe miejsce ma być dostępne dla wszystkich mieszkańców.

Reklama

Ogród zajmie około 600 metrów kwadratowych i powstaje na parkingu przy budynku MPK na ul. Prusa 75. Miejski przewoźnik postanowił zmniejszyć o połowę parking dla pracowników i zagospodarować go na teren zielony.

Inwestycja już się zaczęła i jest realizowana z oszczędności, m.in. wynikających z ograniczenia liczby samochodów służbowych o dwa pojazdy i oszczędności powstałych w związku z zakupem oleju napędowego.

– To dla pracowników MPK ale i uczniów okolicznych szkół oraz mieszkańców Ołbina zamieniamy część naszego parkingu na park kieszonkowy z warzywnikami i częścią rekreacyjną wraz z nawodnieniem. Prace trwają – napisał na swoim profilu na Facebooku Krzysztof Balawejder, prezes MPK

W parku oprócz zieleni będą ławki i kosze na śmieci. Karmniki i zbiorniki na zbieranie wody deszczowej. Ma powstać w nim również ogród warzywny, o który dbać będą z uczniowie okolicznych szkół podstawowych.

– W ten sposób chcemy pomóc w krzewieniu w nich tak ważnych w obecnym czasie postaw ekologicznych. Poza tym, będzie to miejsce, z którego będą mogły korzystać wolno żyjące koty, które codziennie są dokarmiane przez pracowników MPK – dodaje prezes Balawejder.

Zakończenie budowy ogrodu kieszeniowego planowane jest za kilka tygodni. 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl