wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Na Kowalach powstaje plac zabaw, mały amfiteatr i siłownia plenerowa

Teren na ulicy Ełckiej, na wrocławskich Kowalach, zmieni się nie do poznania. W ramach zadania Programu Inicjatyw Rad Osiedli, a także Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego jeszcze w tym roku na wspomnianym obszarze powstanie plac zabaw dla młodszych i starszych dzieci, siłownia plenerowa, a także mały amfiteatr – wszystko otoczone zielenią.

Reklama

Zarząd Zieleni Miejskiej rozstrzygnął przetarg, w ramach którego mieszkańcy ulicy Ełckiej zyskają niesamowitą, rekreacyjną przestrzeń. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku, na zagospodarowanym obszarze powstaną: plac zabaw, zewnętrzna siłownia oraz mały amfiteatr, do których poprowadzą nowo wybudowane ścieżki. Ponadto, w ramach tego etapu prac zamontowane zostaną także elementy małej architektury i te towarzyszące instalacji oświetlenia terenu.

Siłownia plenerowa zostanie wyposażona w orbitrek, twister+wahadło, wioślarza, biegacza, prasę nożną, a także koło Tai Chi. Z kolei na placu zabaw do dyspozycji najmłodszych będzie: domek z piaskownicą, huśtawka na sprężynie w kształcie pszczółki, huśtawka wahadłowa na sprężynie w kształcie kotka, tablica aktywności, zestaw sprawnościowy ścianka, zestaw huśtawkowy oraz zestaw zabawowy typu BabyCam.

Następnie wykonane zostaną prace ogrodnicze – powstaną trawniki i łąki kwietne, które w ramach umowy przez najbliższych 36 miesięcy będą w ramach usługi gwarancyjnej odpowiednio pielęgnowane.

Za najkorzystniejszą ofertę w przedmiotowym postępowaniu przetargowym uznano tę złożoną przez firmę Spółdzielnia Pracy „AGROBUD” z Wrocławia.  

Po zakończeniu realizowanej inwestycji z pewnością mieszkańcy ulicy Ełckiej na wrocławskich Kowalach zyskają bogatszą ofertę wypoczynku oraz rekreacji w przestrzeni publicznej.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl