wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 23°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

60 ławeczek mieszkańca pojawia się we Wrocławiu. Wiele w parkach i przy zieleńcach

Bartosz Moch,
Ławeczka mieszkańca Fot. ZZM
Ławeczka mieszkańca

Trwa montaż 60 ławeczek mieszkańca we Wrocławiu. Lokalizacje, w których najbardziej brakuje ławek, zgłaszali wrocławianie. Pojawiają się w różnych częściach miasta, m.in. przy terenach zielonych.

Reklama

– W miejskim programie Ławeczka Mieszkańca biuro oficera pieszego zatwierdziło 60 lokalizacji spośród ponad 190, w których mieszkańcy proponowali ławeczki. Kosztem ok. 190 tys. zł Zarząd Zieleni Miejskiej finalizuje właśnie ten program – podkreśla prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Finalizujemy program Ławeczka mieszkańca! Wskazywaliście miejsca, gdzie chcielibyście usiąść - przyszło ponad 190...

Opublikowany przez Prezydenta Wrocławię Jacka Sutryka Środa, 1 grudnia 2021

To kolejna forma miejskiej partycypacji – po Wrocławskim Budżecie Obywatelskim, Mikrograntach oraz Funduszu Osiedlowym. W tym roku zamontowanych zostanie 60 ławek, jednak w kolejnych latach akcja będzie kontynuowana. To także forma wsparcia osób starszych, które mają trudności w przemieszczaniu się. Zobacz, gdzie stawiane są ławeczki.

Mapa lokalizacji ławeczek mieszkańca

Sprawdzone w parkach, przyjazne dla seniorów

– Wybraliśmy miejsca, które są najbliżej seniorów, np. w pobliżu przychodni czy ośrodków kultury. Co ważne, będziemy kontynuowali projekt również w przyszłym roku. Te wnioski, które nie znalazły akceptacji w tej edycji, będą mogły zostać zrealizowane w kolejnych latach, według dostępnych środków i pozycji w rankingu – mówi Anna Szmigiel-Franz, oficer piesza Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Wśród „zielonych lokalizacji” nowe ławki pojawią się lub już stoją m.in. w parku Tołpy, parku Słonecznym na Gaju, parku Kasprowicza, przy zieleńcu przy ul. Pakosławskiej, przy zieleńcu przy ul. Młodej czy przy skwerze przy ul. Łużyckiej.

 Ławeczka mieszkańca, fot. ZZM Ławeczka mieszkańca, fot. ZZM

– Montujemy typ ławek, który sprawdził się już w parkach. Drewno akacjowe, stelaż ze specjalnego stopu, betonowy fundament. Mamy na te meble pięć lat gwarancji. Specjalnie wybrany został model z podłokietnikiem, jako bardziej przyjazny dla osób niepełnosprawnych – wyjaśnia Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Gdzie staną ławeczki mieszkańca?

Lokalizacje, które nie zostaną zrealizowane w 2021 r., będą nadal analizowane i realizowane w kolejnych latach według pozycji w rankingu i dostępnych środków budżetowych.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl